Informację „Rz" potwierdziła Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik TVP. – Spojrzenie prezesa Brauna na rolę mediów publicznych i rolę TVP2 całkowicie odbiega od wizji pana Rastawickiego - tłumaczy.

Rastawicki był szefem Dwójki od jesieni 2009 r.

Kapuściński kilkanaście dni temu objął w TVP stanowisko wicedyrektora biura zarządu. Razem z Jackiem Wekslerem (który do telewizji przyszedł z ministerstwa kultury) mieli opracować jednolitą koncepcję programową telewizji publicznej i nadzorować jej realizację - w tym dokończyć pracę na jesienną ramówką. Kapuściński był związany z TVP od 1991 roku, przez 13 lat kierował redakcją artystyczną Dwójki. Był pomysłodawcą programu „Kocham kino" i współzałożycielem TVP Kultura (gdzie pracował razem z Wekslerem).

 

Decyzja ta oznacza, że lewica straciła wpływy we wszystkich głównych antenach TVP.

Na początku czerwca nowym szefem TVP Info został Jan Szul. Zastąpił na tym stanowisku Łukasza Kardasa, kojarzonego z lewicą.

Pod koniec maja trzej członkowie zarządu telewizji ( są to prezes Juliusz Braun, kojarzony z PO, Marian Zalewski, kojarzony z PSL i Bogusław Piwowar, kojarzony z lewicą) podzielili się kompetencjami. Ustalono wówczas, że anteny Jedynka i Dwójka będą podlegać Braunowi, a ośrodki regionalne (TVP Info)- Zalewskiemu.