Reklama
Rozwiń
Reklama

Pogrzeb Andrzeja Leppera

W Krupach w województwie zachodniopomorskim pochowano szefa Samoobrony Andrzeja Leppera

Aktualizacja: 11.08.2011 18:59 Publikacja: 11.08.2011 13:58

Andrzej Lepper

Andrzej Lepper

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Trumna z ciałem byłego wicepremiera została przywieziona z Zielnowa do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej w Krupach zaprzęgniętym w dwa konie karawanem. W mszy biorą udział tylko najbliżsi i zaproszeni goście; odbywa się ona bez udziału mediów.

Galeria zdjęć:
Andrzej Lepper na początku lat 90.

Obecni na uroczystościach żegnają Leppera w strugach deszczu, wielu z nich założyło z okazji pogrzebu biało-czerwone krawaty - znak rozpoznawczy Samoobrony.

Zgodnie z wolą rodziny zmarłego w ceremonii nie uczestniczyli dziennikarze. Po mszy świętej kondukt żałobny przeszedł na cmentarz, gdzie odbyła się liturgia pogrzebowa z salwą honorową i przemówieniami.

Kancelarię Prezydenta reprezentował Dariusz Młotkiewicz, a kancelarię premiera minister Bartosz Arłukowicz. Byli także przedstawiciele województwa zachodniopomorskiego.

Reklama
Reklama

We mszy świętej udział wziął były prezydent Lech Wałęsa. Wałęsa po przyjeździe do Krup, pytany przez dziennikarzy, dlaczego przyjechał, odpowiedział, że "to chrześcijański obowiązek". Obecni są także przedstawiciele parlamentu.

Na pogrzeb Andrzeja Leppera przyjechali także przedstawiciele związku zawodowego "Samoobrona" i partii "Samoobrona" z całego kraju. Jest co najmniej kilkadziesiąt autokarów, po dwa, trzy z każdego województwa.

Szef Samoobrony, były wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w miniony piątek w warszawskiej siedzibie partii. W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jego samobójstwa. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Czarzasty kontra Trump. Odwaga czy polityczna kalkulacja?
Kraj
„Mogliśmy zostać wprowadzeni w błąd”. Wojewoda i lekarze weterynarii po aferze w Sobolewie
Kraj
„Rzecz w tym”: Jarosław Kaczyński traci kontrolę? PiS rozrywa już nie tylko Grzegorz Braun
awaria ciepłownicza
Zimne kaloryfery w Ursusie i we Włochach. Lista adresów
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama