To sensacyjna informacja, bo od zaginięcia dziennikarza 22 lata temu, chyba już nikt nie spodziewał się wyjaśnienia tej sprawy. Szczególnie po wielokrotnym zrywaniu śledztw. To też sukces dziennikarzy, którzy apelowali o kolejne wznowienie śledztwa, ale przede wszystkim – słynnego krakowskiego Archiwum X. Czyli zespołu śledczych, którzy zajmują się niewyjaśnionymi sprawami sprzed lat, wykorzystując do tego m.in. rozmaite nowe technologie.
A skoro już jesteśmy przy przemocy,niestety, to gazety piszą też o sprawie pobicia Wojciecha Kwaśniaka, zastępcy szefa KNF. Okazuje się, że zlecił je członek rady nadzorczej wołomińskiego SKOK.
„Rzeczpospolita" wskazuje, że strajkują najbogatsi, czyli pracownicy tych państwowych firm, w których pracownicy zarabiają sporo – np. w Orlenie średnia płaca wynosi 9,5 tys. zł. Ale w dzisiejszych czasach wynagrodzenie to nie wszystko – liczy się przede wszystkim gwarancja zatrudnienia. Pewnie dlatego w inowrocławskim IKS Solino pakiet socjalny gwarantował pierwszeństwo przy zatrudnianiu członkom rodzin pracowników. Sama się zastanawiam czy to bardziej praca przez zasiedzenie, czy przez dziedziczenie...
W „Gazecie Wyborczej" wywiad ze Schetyną, który mówi m.in. o tym, że Rosja sprytnie spycha sprawę Krymu poza nawias dyskusji – „dziś opinia publiczna interesuje się Donbasem, a Krym jest w cieniu, na co nie może być zgody". Schetyna wskazuje, że symbolem stosunku Putina do Europy jest jego ostentacyjne spóźnienie się na niedawny szczyt w Mediolanie. Według szefa MSZ, urażeni tym mogli poczuć się przede wszystkim ci, którzy mówili, że z Rosją trzeba rozmawiać za wszelką cenę.
Kontekstu rosyjskiego nie da się też, niestety, pominąć przy planowanym na dziś ataku grupy cyberszpiegów APT28. „Rzeczpospolita" pisze, że jest to grupa najprawdopodobniej związana z Kremlem, a wśród jej celów był także polski rząd.