Dziennikarka podziękowała swoim współpracownikom, gościom i innym osobom, z którymi spotykała się w programie, a także TVP za okazane jej zaufanie.

- Mówię to z ogromnym przejęciem i wzruszeniem, ponieważ jest to na pewno ostatni  w tym sezonie, a kto wie czy w ogóle nie ostatni mój program „Świat się kręci" - dodała.

Młynarska zacytowała też fragment tekstu piosenki autorstwa swojego ojca Wojciecha „Idź swoją drogą": - „Bo przecież jest niejeden szlak, gdzie trudniej iść, lecz idąc tak / Nie musisz brnąć w pochlebstwa dym / I karku giąć przed byle kim / Rozważ tę myśl, a potem idź, idź swoją drogą".

Na swoim profilu na Facebooku dodała, że to były fantastyczne trzy lata. - Dziękuję widzom programu "Świat się kręci" za ich obecność, wierność, cierpliwość i ogromne wsparcie – napisała.

Program „Świat się kręci" jest emitowany od września 2013 roku na antenie TVP1. Początkowo o godz. 18.30, a od maja tego roku o godz 16.

Od początku jego główną prowadzącą była Agata Młynarska, później dołączył do niej Maciej Kurzajewski, ale odsunięto go jesienią ubiegłego roku, gdy zareklamował program Polsatu.

Obecnie oprócz Młynarskiej prowadzącymi są Artur Orzech i Anna Popek, która dołączyła do programu w kwietniu.

Ostatni odcinek w wiosennej ramówce w piątek. Nie wiadomo, czy program wróci jesienią. Maciej Stanecki, członek zarządu TVP w rozmowie z branżowym portalem wirtualnemedia.pl mówił, że jego kontynuacja nie jest przesądzona.

- Ten format jest też w jakiejś części, trudno konkretnie powiedzieć w jakiej, odpowiedzialny za słabsze wyniki oglądalności „Wiadomości". Właściwie trudno powiedzieć, do kogo ten program jest skierowany – mówił Stanecki.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Co dalej z Agatą Młynarską? - Moja podróż telewizyjna na pewno się nie kończy, może jedynie zmienić adres. Idę zawsze własną drogą, bez zginania karku – napisała dziennikarka na Facebooku.