Inicjatywa, która wyszła od świeckich, została poparta przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski - informuje "Nasz Dziennik".

Do parafii rozesłana została specjalna modlitwa. Będzie ona odmawiana w czasie nabożeństw, które odbywają się w pierwsze piątki miesiąca. 1 czerwca przypada właśnie w piątek.

- W Dniu Dziecka chcemy pamiętać o dzieciach dyskryminowanych w Polsce, które są zabijane w związku z podejrzeniem o chorobę – tłumaczyła Kaja Godek z Fundacji Rodzina i Życie, pełnomocniczka komitetu obywatelskiego "Zatrzymaj Aborcję", autorstwa którego projekt jest obecnie procedowany w Sejmie.

- Grzech aborcji jest jednym z największych grzechów przeciwko przykazaniu "Nie zabijaj". Przeżywane z okazji pierwszego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Serca ma aspekt wynagradzający. Na miłość wzgardzoną, odrzuconą, obrażoną my odpowiadamy wynagrodzeniem – tłumaczył w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" ks. Józef Gaweł, sercanin.

- Żeby chronić życie nie trzeba być człowiekiem wierzącym, ale jednocześnie nie można być uczciwie wierzącym i nie chronić życia. Dlatego oczywiste jest, że Kościół popiera i włącza sie w tego typu inicjatywy, jak modlitwa przebłagalna za grzech aborcji - tłumaczył z kolei w rozmowie z tygodniem "Niedziela" Mateusz Dzieduszycki, rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej.