Reklama

Księża z ministrantami spalili książki przed kościołem. "Bez Bożego Ducha trudno to pojąć"

Koszalińska fundacja "SMS z Nieba" zamieściła na swojej stronie na Facebooku zdjęcia z wydarzenia, podczas którego spalono stos książek, m.in. z cyklu "Harry'ego Pottera" czy "Zmierzch". - Bez Bożego Ducha trudno to pojąć - skomentował w rozmowie z Onetem jeden z księży, biorących udział w wydarzeniu.

Aktualizacja: 01.04.2019 09:39 Publikacja: 01.04.2019 09:14

Księża z ministrantami spalili książki przed kościołem. "Bez Bożego Ducha trudno to pojąć"

Foto: Fotorzepa/ Jakub Ostałowski

qm

Fundacja SMS z Nieba działa od 2012 roku. Znana jest przede wszystkim z rozsyłania wiadomości sms na telefony komórkowe z fragmentami Pisma Świętego oraz myśli świętych Kościoła katolickiego. Oprócz tego zajmuje się organizacją koncertów, sympozjów, konferencji, warsztatów, szkoleń, kursów i rekolekcji. Inicjatorem i pomysłodawcą jest ks. Rafał Jarosiewicz. Duchowny jest znany z oryginalnych pomysłów, takich jak np. "mobilny konfesjonał". Fundacja chciała też zdemontować krzyż na Giewoncie i przewieźć na jedną z organizowanych imprez.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kościół
Nuncjatura Apostolska ogłasza ważną decyzję papieża Leona XIV. Dotyczy archidiecezji katowickiej
Kościół
Zmarł arcybiskup Józef Kowalczyk. „Ojciec chrzestny” polskiego Kościoła
Kościół
Nie żyje arcybiskup Józef Kowalczyk. Były prymas miał 86 lat
Kościół
Propozycja wypowiedzenia konkordatu wkrótce w Sejmie. Stoi za nią znany działacz
Reklama
Reklama