Reklama

Eskalacja konfliktu między Indiami i Pakistanem? Rafał Trzaskowski: Ja bym uspokajał

– Historia konfliktów pomiędzy Indiami a Pakistanem i przeróżnego rodzaju potyczek toczonych na granicy, choćby w Kaszmirze, ma dziesiątki lat – powiedział Rafał Trzaskowski, komentując wzrost napięcia między dwoma azjatyckimi krajami posiadającymi broń atomową.

Publikacja: 07.05.2025 08:37

Eskalacja konfliktu między Indiami i Pakistanem? Rafał Trzaskowski: Ja bym uspokajał

Foto: PAP/Krzysztof Świderski

qm

W ostatnich dniach napięcie między Indiami a Pakistanem ponownie przybrało na sile. Indyjskie siły przeprowadziły ataki rakietowe na cele położone na terytorium Pakistanu, w tym w spornym regionie Kaszmiru. W odpowiedzi Islamabad ogłosił, że zestrzelił pięć indyjskich samolotów, a wymiana ognia przy linii kontroli (LoC), będącej de facto granicą między obydwoma państwami w Kaszmirze, przybrała intensywny charakter.

W Radiu ZET głos w tej sprawie zabrał Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Odpowiadając na pytanie o możliwe skutki militarnego starcia między dwoma państwami dysponującymi bronią jądrową, Trzaskowski zaznaczył, że nie widzi powodów do paniki.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Jerzy Haszczyński: Donald Trump buduje Wielki Izrael. Polska musi to poprzeć?
Konflikty zbrojne
Jakie mogą być plany Rosji na Ukrainie? O celach może świadczyć zauważona mapa
Konflikty zbrojne
Rosja sabotowała lądowanie szefowej Komisji Europejskiej w Bułgarii
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1285
Konflikty zbrojne
Kanclerz Niemiec ostrzega: Wojna na Ukrainie może potrwać jeszcze długo
Reklama
Reklama