Szef rosyjskiej Dumy: Do czego może doprowadzić bonapartyzm we Francji?

Jeśli Emmanuel Macron wyśle ​​jakiekolwiek wojska na Ukrainę, spotka je ten sam koniec, co armię Napoleona Bonaparte - stwierdził przewodniczący Rosyjskiej Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin.

Publikacja: 28.02.2024 19:00

Wiaczesław Wołodin, od października 2016 r. przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.

Wiaczesław Wołodin, od października 2016 r. przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.

Foto: duma.gov.ru

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 735

We wtorek prezydent Francji Emmanuel Macron podczas  spotkania 20 przywódców państw europejskich w Paryżu nie wykluczył, że Europa wyśle na Ukrainę swoje wojska.

W zawoalowanej wypowiedzi Macron dał do zrozumienia, ze choć nie ma w tej sprawie konsensusu, to Europa chce pokazać Putinowi swoją determinację co do pomocy dla Ukrainy, więc „niczego nie można wykluczyć”.

- Zrobimy wszystko, co musimy, by Rosja nie wygrała — mówił Macron

O tym, że "kilku członków NATO i Unii Europejskiej rozważa wysłanie żołnierzy na Ukrainę w ramach umów dwustronnych z Kijowem", mówił w poniedziałek premier Słowacji  Robert Fico.

Wprost o braku planów wysłania swoich wojsk na Ukrainę mówili przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej — szczególnie podkreślali to premierzy Polski i Czech Donald Tusk i Petr Fiala, którzy w przeciwieństwie do szefów rządów Słowacji Roberta Fico i Węgier Viktora Orbana opowiadają się za intensywną pomocą militarna dla Ukrainy.

Czytaj więcej

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Co dzieli Polskę i Czechy oraz Słowację i Węgry ws. Ukrainy?

Szef Dumy Wołodin: Do czego może doprowadzić bonapartyzm we Francji?

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin napisał na swoim kanale na Telegram, że Macron głośna wypowiedź Macrona w sprawie możliwości wysłania wojsk NATO na Ukrainę wywołała przerażenie wśród mieszkańców jego kraju i przywódców kilku państw europejskich. „Nawet Scholza, pamiętającego Hitlera, zaskoczyło to szalone awanturnictwo” – napisał Wołodin.

Dodał, że Macron zapomniał, jak kilka lat temu, porównując współczesną Francję z czasami Napoleona, stwierdził, że Bonaparte „nie liczył się ze stratami”, ale od tego czasu kraj „przedkłada życie ludzkie ponad wszystko”.

Wołodin twierdzi, że „szczerze mówiąc” Macron podczas swojej prezydentury „niewiele osiągnął”-tu wymienił protesty żółtych kamizelek i rolników, porażki geopolityczne w Afryce

Szef rosyjskiej Dumy uważa, że prezydent Francji, który traci społeczne poparcie, aby utrzymać władzę „chce rozpalić III wojnę światową”.

"Do czego może doprowadzić bonapartyzm we Francji? Przed wygłoszeniem takich oświadczeń Macron dobrze by zrobił, gdyby przypomniał sobie, jak skończyło się to dla Napoleona i jego żołnierzy, których ponad 600 tysięcy pozostało w wilgotnej ziemi" - kończy Wołodin.

Konflikty zbrojne
Mike Johnson przyspiesza pomoc dla Izraela. Jest konsensus w sprawie wsparcia Ukrainy?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konflikty zbrojne
Jak Izrael może odpowiedzieć na atak Iranu? "To musiałby być zmasowany atak na Iran"
Konflikty zbrojne
Amerykańskie dowództwo: Zniszczyliśmy ponad 80 dronów wymierzonych w Izrael
Konflikty zbrojne
Iran poinformował USA o ataku na Izrael na trzy dni przed jego przeprowadzeniem?
Konflikty zbrojne
Były ukraiński polityk pisze w rosyjskim dzienniku: Ukraina straci kolejne ziemie