Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 335

 - Dzisiaj rano poinstruowałem moje zespoły, aby we współpracy z ukraińskim kierownictwem tych obiektów przeprowadziły kompleksowy przegląd obiektów, aby ustalić, czy rzeczywiście jest tam przechowywany   sprzęt wojskowy. Oczywiście wyniki tych kontroli były negatywne – powiedział Grossi zgromadzeniu w Brukseli.

- To już drugi raz, kiedy w spokojny, techniczny sposób MAEA była w stanie obalić rosyjskie oskarżenia o nielegalne i bardzo niebezpieczne działania strony ukraińskiej w tych obiektach – powiedział.

Czytaj więcej

Rosyjski wywiad: Ukraińcy umieszczają wyrzutnie HIMARS w elektrowniach atomowych

Komentarze Grossiego pojawiają się dzień po tym, jak Rosja ponownie oskarżyła Ukrainę o wykorzystywanie elektrowni jądrowych do przechowywania broni dostarczanej z Zachodu.

W poniedziałek dyrektor rosyjskiego wywiadu zagranicznego (SWR) Siergiej Naryszkin oskarżył Ukrainę w oświadczeniu o „gromadzenie broni i amunicji dostarczanej przez Zachód na terenach elektrowni jądrowych”.

Naryszkin zarzucał Ukrainie, że w elektrowniach ulokowała wyrzutnie rakiet HIMARS, zestawy przeciwlotnicze i amunicję artyleryjską.