Nigel Farage: Cóż, myliłem się. Putin posunął się znacznie dalej, niż się spodziewałem

Brytyjski polityk Nigel Farage, architekt brexitu, który kilkanaście dni temu wzywał NATO by nie przyjmowało Ukrainy i dało gwarancje Rosji, stwierdził, że „szturchanie rosyjskiego niedźwiedzia kijem nie miało sensu”.

Publikacja: 24.02.2022 15:34

Nigel Farage: Cóż, myliłem się. Putin posunął się znacznie dalej, niż się spodziewałem

Foto: European Union 2019 - Source : EP / GUSTAVO VALIENTE

Farage niedawno w programie na kanale Triggernometry na Youtube mówił, że „gdyby był Polakiem, to chciałby wstąpić do NATO oraz trzymałby kciuki i głosował za wejściem do Unii Europejskiej”. Jednak - jak przekonywał - „w przypadku NATO ciągła ekspansja na wschód była celowo prowokacyjnym posunięciem przeciwko Rosji, która zawsze zachowywała się paranoicznie”.

Brytyjski polityk zaproponował swój pomysł na rozwiązanie sytuacji na Ukrainie. - Proponuję, abyśmy teraz powiedzieli, że Ukraina nie wejdzie do NATO. Rozumiemy obawy Moskwy dotyczące dalszej ekspansji na wschód. To się kończy. A następnie prosimy prezydenta Putina, aby wycofał swoje wojska z granicy. (...) Odbieramy mu wszelkie możliwe powody, dla których mógł dokonać inwazji - powiedział.

Czytaj więcej

Nigel Farage wzywa NATO by nie przyjmowało Ukrainy i dało gwarancje Rosji

W czwartek Farage nieco zrewidował swoje poglądy. „Cóż, myliłem się. Putin posunął się znacznie dalej, niż się spodziewałem” - napisał na Twitterze.

Brytyjski polityk zaznaczył jednak, że dzisiejsze wydarzenia na Ukrainie to „konsekwencja ekspansji UE i NATO, która osiągnęła punkt kulminacyjny w 2014 roku”. „Szturchanie rosyjskiego niedźwiedzia kijem nie miało sensu”.

Konflikty zbrojne
W maju Rosjanie atakują Kijów średnio co dwa dni. Kolejny nocny alarm
Konflikty zbrojne
Ukraiński kontratak: jutro, pojutrze, za tydzień
Konflikty zbrojne
Tak zmasowanego ataku dronów na Kijów jeszcze nie było
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 458
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Konflikty zbrojne
Wiceszef rosyjskiego MSZ precyzuje warunki "sprawiedliwego i trwałego pokoju"
Konflikty zbrojne
Węgry zyskały sojusznika. Ateny i Budapeszt blokują sankcje wobec Rosji