Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, poinformował na Twitterze, że polska grupa ratownicza wyruszyła z Norymbergii do Francji, gdzie pomoże w gaszeniu gigantycznych pożarów lasów. 

Z doniesień, które pojawiają się w mediach społecznościowych wynika, że grupie ratowniczej jest około 150 strażaków i 49 samochodów gaśniczych.

Czytaj więcej

Francja walczy z pożarem w pobliżu Bordeaux. Pomogą polscy strażacy

Polscy strażacy pojechali do Francji w odpowiedzi na prośbę francuzów, którzy apelowali do społeczności międzynarodowej o pomoc.

Komisja Europejska poinformowała także o wysłaniu czterech samolotów z floty Unii Europejskiej z Grecji oraz ze Szwecji.

Południowo-zachodnią Francję trawią gigantyczne pożary. Dotychczas spaliło się ponad 700 ha lasów - informowało Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji (COGIC). Ewakuowano także około 10 tys. mieszkańców z obszarów, które są najbardziej zagrożone. 

Czytaj więcej

Rosja: Wielki pożar w magazynie paliw w Jejsku

Nie wiadomo, jak długo potrwa akcja gaśnicza, gdyż silne wiatry i wysokie temperatury skutecznie ją utrudniają. Szef lokalnej straży pożarnej nazwał żywioł szalejący w pobliżu Bordeaux „potworem”.