Portal www.lib.uchicago.edu/~llou/global.html pozwala dotrzeć do wielu baz prawniczych na świecie
Przedstawiany portal prowadzi po angielsku biblioteka Uniwersytetu w Chicago. Stanowi on jakby przewodnik dla poszukujących informacji o prawie innych krajów lub prawie międzynarodowym. Zgromadzone materiały można podzielić na metodologiczne i merytoryczne.
Jeżeli chodzi o metodologiczne, to zostały zebrane w dwóch sekcjach. Pierwsza grupuje pytania, które musi sobie postawić każdy, kto zamierza poszukiwać w Internecie wiadomości o obcym prawie (np. sprecyzowanie tematu, określenie, w jakim języku materiałów potrzebuje). Druga zawiera wskazówki wraz z linkami, gdzie, generalnie, można uzyskać wiedzę o systemie prawnym innego państwa. Wymienia się (wraz z podaniem internetowych adresów) m.in. ambasady, organizacje rządowe oraz przewodniki do poszukiwania wiadomości o prawie w Internecie.
Materiały merytoryczne na przedstawianej stronie podzielono natomiast na cztery grupy. Pierwszą stanowią adresy do innych dostępnych w sieci prawniczych baz danych. Wszystkie te bazy mają charakter indeksów w przeciwieństwie do drugiej grupy, w której zebrano dane stron internetowych, przez które można znaleźć dostęp do pełnych tekstów obcego prawa. Znamienne, że oprócz bezpłatnych portali wskazano też znane, ale odpłatne, elektroniczne bazy danych o zasięgu światowym (np. Westlaw i LexisNexis).
Kolejną grupę stanowią materiały o prawie międzynarodowym, a nie o prawie wewnętrznym różnych krajów. Dominują adresy organizacji międzynarodowych oraz stron poświęconych międzynarodowemu prawu handlowemu. Wreszcie ostatnia grupa zawiera wykaz stron, na których można znaleźć prawo 13 wymienionych państw przetłumaczone na angielski. Chociaż w wykazie znajduje się Polska, to nie działa przyporządkowany jej link do Commercial Law Center Foundation, w którym miały być niektóre polskie akty normatywne po angielsku. Prezentowana strona zasługuje na uwagę, ponieważ daje dostęp do ogromnej liczby materiałów (jest swoistą bramą do bram prawa).