Ralph Lauren na swego następcę wyznaczył Szweda Stefana Larssona, byłego prezesa grupy H&M, który kierował też choćby marką Old Navy, należącą do koncernu GAP.
76-letni projektant nie planuje póki co zupełnego zniknięcia z firmy, nadal chce pilotować główne segmenty działalności, choć już w nie tak aktywnej roli. Zresztą inni wielcy projektanci z USa już wcześniej zdecydowali się na taki krok. Donna Karan już wcześniej ogłosiła, że w tym roku ostatecznie odchodzi ze stanowiska dyrektora kreatywnego swojej firmy, choć będzie nadal współpracowała z zarządem. Z kolei Calvin Klein już od wielu lat nie angażuje się w działalność stworzonej przez siebie firmy, akcje sprzedał kilkanaście lat temu.
- Jednym z głównych argumentów na rzecz przyjęcia tej propozycji byłą możliwość dalszej współpracy z kimś takim jak Ralph Lauren – mówił w wywiadzie dla New York Times nowy prezes Stefan Larsson.
Ralph Lauren urodził się w 1939 r. w nowojorskim Bronksie w rodzinie żydowskich imigrantów z Białorusi – nazywał się Ralph Rueben Lifshitz. Wraz z trzema starszymi braćmi spędzał czas głównie z matką – ojciec pracował przy malowaniu domów.
Choć rodzina nie była biedna, to już w czasach szkoły podstawowej po lekcjach pracował, aby zarobić na swój pierwszy garnitur. W licealnej księdze pamiątkowej na pytanie, kim chce być w przyszłości, odpowiedział, że milionerem. Jako 16-latek zmienił nazwisko na Lauren, co miało pomóc w przyszłej karierze. Rozpoczął studia na City College w Nowym Jorku, które wkrótce porzucił, aby na dwa lata pójść do wojska. Po przejściu do cywila w 1964 r. ożenił się z Ricky Low-Beer, z którą ma czworo dzieci.