- Warunek zawarty w decyzji Prezesa UOKiK polega na wyzbyciu się przez Eurocash wszelkich praw do trzech sklepów EKO zlokalizowanych w Gniewczynie Łańcuckiej, Zarzeczu oraz w Chróścicach – podała spółka w komunikacie.

Jednocześnie poinformowano, że w momencie uzyskania zgody UOKiK spełniły się wszystkie warunki zawieszające dokonanie transakcji.

W połowie grudnia UOKiK poinformował o zastrzeżeniach do koncentracji. Zdaniem urzędu transakcja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji na trzech lokalnych rynkach. Zarząd Eurocashu ocenił wówczas, że udział tych sklepów w sprzedaży sieci EKO nie jest znaczący, więc ich potencjalne wykluczenie z transakcji nie powinno wpłynąć w negatywny sposób na parametry ekonomiczne całej akwizycji.

W marcu Eurocash podpisał z Pelican Ventures umowę w sprawie zakupu 100 proc. udziałów w Eko Holding oraz pośrednio 100 proc. udziałów w spółkach Ledi i Jim. Spółki te prowadzą sieć około 250 sklepów spożywczych w południowo-zachodniej Polsce.

Na zamknięciu piątkowych notowań za walory Eurocashu płacono na giełdzie 38,65 zł, o ponad 2 proc. mniej niż na poprzedniej sesji.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG).