Reklama
Rozwiń
Reklama

Białoruś: stanęły kopalnie, druga rafineria i huta

Bezterminowy strajk ogłosili górnicy kopalń potasu w Soligorsku oraz załoga drugiej białoruskiej rafinerii Naftan w Nowopołocku. Hutnicy z kombinatu w Żłobnie wygasili wszystkie piece.

Aktualizacja: 17.08.2020 21:18 Publikacja: 17.08.2020 21:15

Białoruś: stanęły kopalnie, druga rafineria i huta

Foto: AFP

Koncern Bielaruskali z Soligorska zatrudnia 20 tysięcy ludzi; jest drugim po rosyjskim Uralkali producentów nawozów potasowych na świecie i jednym z kluczowych dostawców dewiz do białoruskiego budżetu. Dziś górnicy ogłosili bezterminowy strajk. Listę sześciu postulatów otwiera żądanie uznania wyborów prezydenckich za nieważne. Drugim jest pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Aleksandra Łukaszenki i Lidii Jermoszyny - szefowej Państwowej Komisji Wyborczej. Są też postulaty ekonomiczne, jak ten by zabronić bankom lichwiarskiego oprocentowania kredytów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Przed nami dobry rok dla firm i polskiej gospodarki
Gospodarka
Polska wciąż musi pracować nad swoją wiarygodnością ekonomiczną
Gospodarka
Komisja Europejska proponuje militarną „strefę Schengen”
Gospodarka
Arabia Saudyjska zainwestuje w USA 1 bilion dolarów. Trump zaskoczony
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Gospodarka
Dlaczego Viktor Orbán szukał tarczy finansowej w USA?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama