Reklama
Rozwiń

Maleją wpływy z podatków w Niemczech

Przychody z podatków rządu federalnego i władz 16 krajów związkowych zmalały w kwietniu o 25,3 proc. do ok.39 mld euro — podał resort finansów w comiesięcznym raporcie

Aktualizacja: 24.05.2020 12:24 Publikacja: 24.05.2020 11:33

Maleją wpływy z podatków w Niemczech

Foto: AFP

Największą gospodarkę w Europie czeka najpoważniejsza recesja od czasu II wojny, bo działania zapobiegające skutkom pandemii skomplikowały życie publiczne i działalność gospodarczą. Z wczesnych wskaźników wynika, że sytuacja pozostanie trudna w najbliższych miesiącach — dodał resort. Z tego raportu wynika, że zmalały przychody z podatku od dochodów osobistych, z należności odprowadzanych przez firmy i z opłat od ruchu lotniczego. Pierwszy spadek zanotowano w marcu, w kwietniu doszło do jego przyspieszenia.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Gospodarka
Donald Trump znów wzywa szefa Fedu do dymisji. Zyskał nowego sojusznika w tej walce
Gospodarka
Obowiązki domowe: oszczędność czy zysk? GUS policzył, ile warta jest praca rodzin
Gospodarka
Była szefowa MSZ Hiszpanii: Wobec ceł Donalda Trumpa bądźmy twardzi
Gospodarka
Czy nadchodzi koniec gabinetu Pedro Sáncheza?
Gospodarka
Na co i ile wydała Warszawa w 2024 roku? Ile wyniosły dochody?