Reklama
Rozwiń
Reklama

Ustawa uderzająca w Tuska groźna dla Polski

Ustawa o powołaniu komisji do badania wpływów rosyjskich łamie konstytucję, wprowadza sądy kapturowe, oddala nas od świata zachodniego – pisze do prezydenta Andrzeja Dudy Rada Przedsiębiorczości. I apeluje, by ją zawetował.

Publikacja: 29.05.2023 03:00

Ustawa uderzająca w Tuska groźna dla Polski

Foto: Michal Kolanko

Ustawa przyjęta w Sejmie głosami PiS i jego koalicjantów umożliwi wyeliminowanie z życia politycznego dowolnej osoby, jeśli komisja uzna, że ulegała ona wpływom rosyjskim.

„Kolejne projekty ustaw pisane są pod płaszczykiem projektów poselskich dla obejścia zasad funkcjonowania instytucji powołanych do tego, by strzegły porządku prawnego i zasad demokratycznego państwa prawa. Praktyki te napawają nas ogromnym niepokojem przede wszystkim jako obywateli, ale także jako reprezentantów polskiego środowiska biznesowego” – pisze do prezydenta w reakcji na przyjęcie ustawy Rada Przedsiębiorczości.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Znamy szczegóły umowy handlowej UE z Ukrainą
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Gospodarka
Zaskakujący ranking zielonych gospodarek. Polska w czołowej 15-tce
Gospodarka
Nagła dymisja w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Odchodzi jeden z wiceministrów
Gospodarka
Niespodziewana dymisja wiceministra aktywów państwowych
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Gospodarka
Czy rok od wyboru Trumpa na prezydenta był dobry dla rynków?
Reklama
Reklama