Reklama

Bank Światowy szykuje 350 milionów dolarów dla Ukrainy

Bank Światowy poinformował, że szykuje wypłatę 350 milionów dolarów dla Ukrainę. Ma to być część planu krótko- i długoterminowego finansowania tego kraju – informuje Reuters.

Publikacja: 20.02.2022 11:07

Bank Światowy szykuje 350 milionów dolarów dla Ukrainy

Foto: AFP

Podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim prezes Banku Światowego David Malpass powiedział, że bank będzie nadal wspierać naród i gospodarkę Ukrainy w zakresie krótko- i długoterminowych potrzeb finansowych.

W oświadczeniu bank stwierdził, że to nie koniec wsparcia dla Ukrainy, która może liczyć także na wsparcie budżetu i reform, w tym w obszarze energii i klimatu. Malpass i Zełenski rozmawiali również szereg projektów dla Ukrainy, w tym efektywność energetyczną, infrastrukturę, koleje oraz wzmocnienie gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy we wschodniej Ukrainie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Gospodarka
Unia uderza w rosyjską ropę i jej nabywców. Pułap cenowy w dół, sankcje na Indie i Turcję
Gospodarka
Jak zmieniła się gospodarka USA i świata po pół roku rządów Trumpa?
Gospodarka
Kryzys już tu jest. Wszystkie starzejące się ręce na pokład
Gospodarka
Szansa dla początkujących przedsiębiorców. Rusza bezpłatny program mentoringowy
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Gospodarka
Na stole w Brukseli 88 miliardów euro dla Ukrainy
Reklama
Reklama