Bitcoin, lider tego sektora, od początku roku zyskał ponad 40 proc. a mniejsze tokeny, jak solana, axie infinity, czy decentralan, podwoiły swoją wartość, podkreśla agencja Bloomberg. Kapitalizacja tego rynku podskoczyła w styczniu o 280 miliardów dolarów, wskazują dane firmy Coin Gecko. W historii bitcoina tyle dwa razy styczeń był lepszy od obecnego.

Rajdu bitcoina i spółki nie wykoleiły wstrząsy spowodowane przez bankructwo giełdy FTX kontrolowanej przez Sama Bankamana-Frieda, takie jak krach pożyczkodawcy Genesis Global Holdco, czy liczne przypadki cięć zatrudnienia.

Styczeń zapowiada się jako miesiąc nowego startu. Procedury upadłościowe nabierają większej klarowności, a procesy restrukturyzacyjne i fundamenty rynku wskazują, że dno mamy już za sobą, napisała w swoim newsletterze Noelle Acheson.

Rick Bensignor z firmy Bensignor Investment Strategies przewiduje, że bitcoin podrożeje do 25 tys. dolarów, a tyle ostatnio kosztował w sierpniu 2022 roku.

Dzisiaj w Tokio najważniejszą walutę cyfrową wyceniano na 23,640 tys. USD. Od początku roku bitcoin podrożał o ponad 40 proc., a jeśli zwyżka utrzyma się mijający miesiąc będzie najlepszym od grudnia 2020 roku.