Mateusz Morawiecki obecnie kieruje pracami Ministerstwa Finansów. - W tej chwili Ministerstwo Finansów nadzoruje człowiek, który się na tym świetnie zna, czyli sam premier. Być może nawet do momentu naprawy Polskiego Ładu. Oczywiście będzie pewien proces, to on będzie dalej ministrem finansów, ale to jeszcze w tej chwili nie jest rozstrzygnięte – mówił Kaczyńskie na antenie PR24.

Czytaj więcej

Hausner: Bałagan Polskiego Ładu pogłębi nierówności zamiast złagodzić

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że jeśli chodzi o podatki, to zaczęło się nie najlepiej. - To trzeba naprawić. Wyciągnięto już część konsekwencji personalnych, bo tu popełniono naprawdę bardzo poważne błędy. Przy czym błędem fundamentalnym było to, że w istocie powierzono przygotowywanie tego systemu podatkowego ludziom, którzy - jak mi się wydaje - byli całkowicie niezainteresowani w tym, by to przedsięwzięcie się udało - zaznaczył Kaczyński.

- Przecież to jest przygotowywane przez departamenty, przez ludzi, którzy pełnią różne ważne, merytoryczne funkcje, w tym wypadku w Ministerstwie Finansów – dodał.

W ubiegłym tygodniu kierownictwo PiS przyjęło rezygnację ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, jako konsekwencję bałaganu przy wprowadzaniu Polskiego Ładu PiS.

Później wiceminister finansów Jan Sarnowski stracił stanowisko. Bezpośrednio odpowiadał za zmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu.