O 5-10-15, czyli kamienicy na Mokotowskiej 73, która na czas wakacji (a może i dłużej) przeistoczyła się w tętniące życiem miejsce kulturalne, zrobiło się głośno na początku maja. Wtedy to miało być huczne otwarcie, z wieloma koncertami i atrakcjami. Jednak zapał spragnionych muzyki i dobrej zabawy warszawiaków przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów i otwarcie trzeba było przesunąć.

Teraz pomału różne galerie, miejsca koncertowe i szwalnie otwierają się dla chętnych. Z nową wystawą i wernisażem rusza też galeria Wystaw Gołe znajdująca się w bramie kamienicy. Miejsce na wskroś warszawskie – przedwojenna kamienica o wysokim stropie – przyjęło pod swój dach fotografie Warszawy.

Paweł Wójcik – autor zdjęć - zdecydował się na pokazanie warszawiaków w chwilach wolnych od obowiązków, kiedy w miejscach publicznych oddają się zabawie lub po prostu spędzają czas wolny. Wystaw Gołe na przyszłość ma bogate plany. Nowa wystawa zapowiadana jest co dwa tygodnie, a już w przyszłym tygodniu odbędzie się pokaz diaporamy Janusza Sobolewskiego.