Reklama

Studio Munka zaprasza na Chomika, Dróżnika, Basię z Podlasia i Popatrz na mnie

"Chomik", "Dróżnik", "Basia z Podlasia" i "Popatrz na mnie" to najnowsze produkcje Studia Munka

Aktualizacja: 03.04.2012 18:33 Publikacja: 03.04.2012 18:07

"Chomik", reż. Bartek Ignaciuk

"Chomik", reż. Bartek Ignaciuk

Foto: Studio Munka

Film Piotra Szczepanowicza "Dróżnik" powstał w ramach programu "Młoda Animacja". Jego bohaterem jest samotny mężczyzna pracujący jako dróżnik, nikt do niego nie przychodzi, swoje monotonne życie urozmaica graniem na trąbce. Czy kiedykolwiek jego los się odmieni?

Młode Kino - Czytaj więcej

"Chomik", "Basia z Podlasia" i "Popatrz na mnie" powstały w ramach programu "Trzydzieści Minut".

Scenariusz do pierwszego filmu napisał i wyreżyserował go Bartek Ignaciuk, znany z pracy nad serialem  „Usta Usta". Opowiedział historię chomika Przemka. Pupilek pary staruszków padł ofiarą eksperymentu ich niesfornego wnuczka. Pewnej deszczowej nocy wypadł przez okno, uzbrojony w spadochron i mały żółty kask. Czy weterynarz, w tej roli doskonały Paweł Wilczak, zdoła uratować Przemka? Czy pomogą łapówki w postaci bombonierek? Sprawą zajmuje się policjant (Marcin Perchuć), ojciec nicponia.

"Basia z Podlasia" opowiada historię Everta. Holender szuka żony w Polsce. W tym celu organizuje casting. Sytuacja przerasta amanta z Zachodu, okazuje się, że na jego ofertę odpowiedziało kilkaset kandydatek. Evert nie ma siły na to, by wszystkie przesłuchać. Dziewczyny zaczynają się buntować. Film Aleksandra Dembskiego otrzymał nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu i wyróżnienie na festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film" w Koszalinie.

Reklama
Reklama

Film "Popatrz na mnie" pokazuje jak mało mamy w sobie zrozumienia dla bliskich osób, jak się mijamy, ranimy, nie zwracamy na siebie uwagi. Szukamy miłości, ale wolimy żyć złudzeniami. W filmie Katarzyny Jungowskiej zagrali miedzy innymi: Maciej Stuhr, Iza Kuna i Ewa Szykulska.

Więcej informacji na stronie www.studiomunka.pl.

Film
Oscary 2026: Krótkie listy ogłoszone. Nie ma „Franza Kafki”
Film
USA: Aktor i reżyser Rob Reiner zamordowany we własnym domu
Film
Nie żyje Peter Greene, Zed z „Pulp Fiction”
Film
Jak zagra Trump w sprawie przejęcia Warner Bros. Discovery przez Netflix?
Film
„Jedna bitwa po drugiej” z 9 nominacjami Złotych Globów. W grze Stone i Roberts
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama