Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 04:08 Publikacja: 11.01.2023 07:03
Steven Spielberg
Foto: AFP
W Los Angeles zostały rozdane Złote Globy – nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Za najlepszy film roku uznano „Fabelmanów” Stevena Spielberga. W kategorii filmów komediowych i muzycznych zwyciężyły znakomite „Duchy Inisherin” Martina McDonagha, choć tak naprawdę nie ma w tym dramacie niczego z komedii czy musicalu. Twórcy tych filmów podzielili się też nagrodami za reżyserię i scenariusz. Pierwszą z nich dostał Spielberg, drugą – McDonagh.
W kategoriach aktorskich zwyciężyli „pewniacy” - Cate Blanchett dostała Złoty Glob za rolę dyrygentki i kompozytorki w filmie „TAR”, Austin Butler za niezwykle energetyczną kreację w „Elvisie” Baza Luhrmanna. W „Komedii” Złote Globy przypadły Colinowi Farrellowi za wspaniałą kreację w „Duchach Inisherin” oraz faworyzowanej od początku Michelle Yeog z „Wszytko wszędzie naraz”.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Polsko-duńsko-szwedzka „Dziewczyna z igłą” nominowana w kategorii filmu zagranicznego.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
Sztuczna inteligencja znacznie usprawnia tworzenie i rozwój oprogramowania, przyspieszając wykonywanie pracochłonnych i czasochłonnych zadań, jednak w najbliższej przyszłości nie zastąpi jeszcze programistów.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
Resort spraw zagranicznych stworzył komórkę, która jest odpowiedzialna za komunikację strategiczną, a przede wszystkim ma reagować na rosyjską dezinformację.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W grudniu, dokładnie w pierwszej dekadzie grudnia, a jeszcze dokładniej: w dzień św. Mikołaja, Stanisław Tym wyruszył w kolejny rejs. Tym razem już ostateczny.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas