Jak zaznacza NBC News, 87-letni Woody Allen przebywa w Europie, gdzie ma powstać jego 50 film. W wywiadzie dla hiszpańskiej gazety "La Vanguardia" amerykański reżyser zapowiedział, że u schyłku życia chce poświęcić się pisaniu.

Akcja filmu, który ma być ostatnim w karierze Woody'ego Allena, dzieje się w Paryżu. Obraz w całości będzie kręcony w języku francuskim, zdjęcia mają potrwać kilka tygodni. Woody Allen mówił, że jego nowy film ma przypominać "Wszystko gra" (Match Point) - film z 2005 r., w którym jedną z głównych ról grała Scarlett Johansson. Nie zdradzając szczegółów reżyser ocenił, że nowy film ma być "emocjonujący, dramatyczny oraz bardzo złowieszczy".

Czytaj więcej

Jak powstało słynne zdjęcie Elżbiety II? "Zużyłam chyba trzy rolki filmu"

Ostatnim filmem Woody'ego Allena był "Hiszpański romans" (Rifkin's Festival) z 2020 r., opowiadający historię amerykańskiego małżeństwa, które daje się ponieść magii festiwalu w San Sebastian.

Woody Allen to zdobywca 137 nagród filmowych, w tym czterech Oscarów. Został uhonorowany statuetkami amerykańskiej Akademii Filmowej za reżyserię w 1978 r. ("Annie Hall") oraz za scenariusz ("Annie Hall" w 1978 r., "Hannah i jej siostry" w 1987 r. oraz "O północy w Paryżu" w 2012 r.). Jest najczęściej nominowanym za scenariusz w historii Oscarów.