Finałowym akcentem imprezy był premierowy pokaz filmu „Jestem Twój” w reżyserii Marii Schrader, będący opowieścią o potencjalnym związku damsko – męskim – naukowczyni pracującej w Muzeum Pergamońskim i androida uosabiającego ideał partnera życiowego. Początkowe salwy śmiechu wybuchające na widowni, komentujące ten świat s-f, były jednak z czasem coraz cichsze…

W czasie pożegnalnego wieczoru zostały także wręczone nagrody zwycięzcom Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. W tym roku zostały zakwalifikowane do niego 22 produkcje z Polski i zagranicy – tak fabuły jak i dokumenty. Zwyciężył „Kamień” w reżyserii Bartosza Kozery opowiadający historię młodej zakonnicy, której cudowne uzdrowienie staje się początkiem perypetii. Jurorzy nagrodzili tę fabułę wyprodukowaną przez Studio Munka „za imponujący taniec na polu minowym – za świetnie napisany i nakręcony z wyczuciem delikatnej dramaturgicznej materii film o wierze, Kościele i owczym pędzie, w którym sarkazm, czułość oraz absurd odmierzono z aptekarską precyzją”.

Swoje nagrody przyznała także publiczność – w tym roku wręczone zostały w dwóch kategoriach. Spośród wszystkich prezentowanych filmów szczególnie uhonorowana została sekcja „Muzyka, moja miłość”. Widzowie za najciekawszy jej punkt uznali „Fanny. The Right to rock”. Bohaterkami są członkinie zespołu Fanny, filipińsko-amerykańskiej kobiecej grupy rockowej z lat 70., która pomimo udanych tras i pięciu świetnych albumów jest dziś praktycznie nieznana. Dopiero po 50. latach zespół spotyka się na nowo i podpisuje kontrakt na wydanie nowej płyty.

Spośród kilkudziesięciu pozostałych filmów widzowie wskazując najciekawszy film wybrali dokument jako zwycięzcę. W sekcji „Świat pod namiotem” wygrał „Polański, Horovitz. Hometown” Anny Kokoszki – Romer i Mateusza Kudły. Nastrojowa, mało znana historia spotkania przyjaciół z dzieciństwa – wybitnego fotografa i reżysera – wzbudziła niemałe emocje.

W tym roku filmy dokumentalne okazały się równorzędnym partnerem fabuł, czego dowodem jest ich znacząca obecność w programie imprezy. Kilka z nich można było zobaczyć dotąd jedynie na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. A że widzowie doceniają ten rodzaj twórczości – pokazują przyznane nagrody.

Tegoroczna edycja Dwóch Brzegów przeszła już do historii. Następna odsłona za rok.