W "Listach do Julii" występują gwiazda filmu „Mamma Mia!” Amanda Seyfried jako Sophie oraz Gael Garcia Bernal znany z filmów „Babel”, "Złe wychowanie" i „Jak we śnie” jako Victor.

[wyimek][link=http://www.rp.pl/galeria/9131,1,491563.html]Zobacz fotosy z filmu[/link][/wyimek]

Reżyser filmu Gary Winick jest laureatem nagrody na festiwalu w Sundance za najlepszą reżyserię filmu „Debiutant” (2002). Na festiwalu w Berlinie jako producent dostał Kryształowego Niedźwiedzia za „Kod porozumienia” (1999). Autorem scenariusza "Listów do Juli" jest nominowany do Oscara za „Dzienniki motocyklowe” Jose Rivera.

Sophie i Victor zatrzymują się w Weronie – mieście Romea i Julii. Victor poszukując niezwykłych smaków włoskiej kuchni do swojej przyszłej restauracji, mało interesuje się romantyczną historią miasta i zaniedbuje narzeczoną. Sophie postanawia przyłączyć się do wolontariuszek, odpowiadających na listy z pytaniami o miłość przysyłane na adres domu Julii Kapuletti.

Pewnego dnia znajduje list z 1951 roku i postanawia na niego odpowiedzieć, odnaleźć autorkę listu i pomóc jej w odszukaniu utraconej miłości. We wspólnej podróży po skąpanych w słońcu, urokliwych okolicach Werony Sophie i Claire towarzyszy przystojny wnuk autorki listu - Charlie (Christopher Egan).

[link=http://letterstojuliet-movie.com/]letterstojuliet-movie.com[/link]

[b]KONKURS[/b]

Dla czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie:

[i]

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Grający w "Listach do Julii" u boku Amandy Seyfried Gael Garcia Bernal, nie zagrał w jednym z poniższych filmów. W którym?

a) Babel

b) Złe Wychowanie

c) Jak we śnie

d) Zakochany bez pamięci[/i]

mamy 2 damskie portfele od Puccini i 2 albumy turystyczno-kulinarne „Moja Toskania”.

Start konkursu, piątek, 11 czerwca, godz. 12.00.

Wygrają 4 pierwsze zgłoszenia, z poprawną odpowiedzią, na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail]. W tytule prosimy wpisać hasło "Listy do Julii".

[b]Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b]

Zostań fanem [link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]serwisu na Facebooku [/link]- informacje o konkursach - zaproszenia na koncerty, do teatru, ciekawe książki.