Autorzy krótkometrażowych filmów dokumentalnych wzięli udział w projekcie „Seniorzy o sobie". 25 seniorów przez kilka miesięcy pracowało w kilkuosobowych grupach. Uczestnicy, z pomocą animatorów kultury, nie tylko opanowywali podstawy techniczne, ale i uczyli się budować wypowiedź filmową, rozpoznając w najbliższym otoczeniu tematy ogniskujące najwięcej emocji i refleksji.

-

Tematy, które zostały wzięte na warsztat, dają wgląd w różne aspekty życia współczesnych polskich seniorów – te, które sami uznali za najważniejsze. Już na etapie warsztatów mieliśmy wiele gorących dyskusji dotyczących potencjalnych tematów filmów. Seniorzy w trakcie warsztatów mieli bardzo dużo pytań odnośnie obsługi sprzętu filmowego, a obecnie, uzbrojeni w umiejętności i wnioski z rozmów, ruszyli w teren nakręcić swoje własne filmy. Pomysły są bardzo różne i to jest ich siłą. Spodziewamy się bardzo indywidualnych wypowiedzi, poruszających jednak uniwersalne tematy – mówił Łukasz Szewczyk, Prezes Stowarzyszenia Pracownia Filmowa COTOPAXI.

W kinie Muranów widzowie zobaczą m.in. historię o relacjach matki i córki w późnej dorosłości, opowieść o terapeutycznej sile śmiechu, reportaż o podglądactwie czy relację o tym, jak to jest być „składakiem".

Pokaz „Seniorzy o sobie" to trzecia już odsłona projektu warsztatów filmowych „Późne debiuty", prowadzonego przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi". Projekt jest współfinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt został objęty Honorowym Patronatem przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier".

KINO MURANÓW ul. Gen. Andersa 5 (sala czerwona)

16.12.2014, g. 17.00

WSTĘP WOLNY

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Więcej informacji na Facebooku