Stop kradzieżom metali
Katarzyna Kapczyńska
— W wielu krajach Unii Europejskiej, także w Polsce, zaczęły jednak funkcjonować grupy przestępcze niszczące infrastrukturę kolejową czy telekomunikacyjną, by rabować złom na dużą skalę — mówi Marek Suchowolec z rady nadzorczej Dropu, zajmującego się obrotem cennym surowcem, i przedstawiciel Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu (IGMNiR). Organizacja chce walczyć z tym procederem i zabiegają o wprowadzenie bezgotówkowego obrotu złomem. — Chodzi o ustalenie pułapu płatności gotówkowych, np. 150-200 EUR. Jeśli ktoś będzie chciał sprzedać w skupie złom powyżej tej wartości, nie otrzyma płatności gotówką, lecz przelewem — tłumaczy Marek Suchowolec.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=143726# (dostęp płatny)
Codipay — kolejny gracz mbankingu
Eugeniusz Twaróg
Nie ma ostatnio tygodnia, żeby na polskim rynku nie pojawiła się informacja o nowym projekcie płatniczym z użyciem komórki. Dziś odbędzie się premiera kolejnego rozwiązania — Codipay. Model płatniczy Codipay polega na wykorzystaniu skanera kodów QR w smartfonach. Najpierw na telefon trzeba ściągnąć aplikację, zarejestrować w systemie internetowym i załączyć do niej kartę płatniczą lub kredytową. Żeby zapłacić komórką, trzeba uruchomić program, otworzyć skaner i zeskanować QR kod, wygenerowany w technologii Codipay.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=143719# (dostęp płatny)
Multimedia szukają milionów na przejęcia
Magdalena Wierzchowska
— Konsolidacja platform telekomunikacyjnych w Polsce, w tym satelitarnych, jest korzystna, bo likwiduje nadmierne rozdrobnienie — mówi Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska. Jeden z największych operatorów kablowych chce być aktywnym uczestnikiem tego procesu. — Jesteśmy w trakcie restrukturyzacji finansowania, która powinna umożliwić nam bardziej ofensywne działania na rynku i udział w jego konsolidacji. Chcemy stworzyć sobie warunki do rozwoju i zwiększenia efektywności. Rozmawiamy z mniejszymi i średnimi podmiotami w sprawie akwizycji, chcemy też kontynuować budowę sieci — deklaruje Andrzej Rogowski.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=143722# (dostęp płatny)
Poczta Polska stawia na e-usługi
Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe
Obserwując ten trend, widzimy dla siebie szansę poprzez zapewnienie kompleksowego dostępu do elektronicznych usług pocztowych. E-usługi są jednym z kluczowych obszarów rozwoju w strategii Poczty Polskiej. Pierwszym efektem tej strategii jest przesyłka hybrydowa, która pojawiła się ofercie Poczty Polskiej w sierpniu 2012 r. Jest to usługa skierowana do klientów masowych, np. urzędów administracji państwowej, samorządów, banków, firm ubezpieczeniowych czy operatorów telekomunikacyjnych. Łączy elektroniczne wysyłanie listu z jego fizycznym dostarczeniem.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=143683# (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Platforma nC+ nie zacznie wojny cenowej
Magdalena Lemańska
Jak mówi Artur Przybysz, wiceprezes ds. sprzedaży i logistyki w nC+ (powstała po fuzji platformy n i Cyfry+), najdłuższe umowy zawarte z obecnymi klientami wygasają za ok. półtora roku. Do tego czasu każdy z nich będzie musiał zdecydować, czy wykupi abonament w nowej platformie.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1183898-Platforma-nC+-nie-zacznie-wojny-cenowej.html (dostęp płatny)
Plus w sieci partnerów Vodafone
Urszula Zielińska
Niezależna do tej pory komórkowa sieć uzyskała wsparcie globalnego gracza – Vodafone. Korzyści mają odczuć też konsumenci. Już nie tylko Centertel, (operator Orange) i Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile) mają wsparcie w postaci międzynarodowych operatorów. Od wczoraj ma je także Polkomtel, telekom przejęty w 2011 roku przez Zygmunta Solorza-Żaka. Polska spółka podpisała umowę o współpracy z brytyjską grupą Vodafone.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1183899-Plus-w-sieci-partnerow-Vodafone.html (dostęp płatny)
Na własne życzenie stracimy prywatność
ŁK
Za zgodą abonenta operator dowie się, gdzie jest jego klient i jakie są jego przyzwyczajenia. Wystarczy, że posiadacz smartfona lub tabletu zaakceptuje odpowiednie ustawienia w oprogramowaniu, by operator uzyskał zgodę na dostęp do niektórych danych z tego urządzenia. Takie rozwiązanie przewidują wchodzące dziś w życie przepisy nowelizacji prawa telekomunikacyjnego.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1183857-Na-wlasne-zyczenie-stracimy-prywatnosc.html (dostęp płatny)