Stopy procentowe
WIBOR 3-miesięczny
> 2,70%
Oprocentowanie na rynku międzybankowym najpewniej utrzyma się na zbliżonym poziomie do następnego posiedzenia RPP.
Waluty
Kurs euro
? 4,20 zł
WIBOR 3-miesięczny
> 2,70%
Oprocentowanie na rynku międzybankowym najpewniej utrzyma się na zbliżonym poziomie do następnego posiedzenia RPP.
Kurs euro
? 4,20 zł
Kurs dolara
? 3,16 zł
Jeżeli dane o inflacji i PKB, które poznamy w przyszłym tygodniu, okażą się lepsze niż miesiąc temu, możliwa jest aprecjacja złotego.
WIG20
? 2367 pkt
Po wzrostach w ubiegłym tygodniu może teraz dojść do korekty, jeśli inwestorzy zaczną sprzedawać akcje.
Agora
[trzymaj]
Cena docelowa: 7,7 zł
Cena bieżąca: 8,15 zł
Rekomendujący: DM IDMSA
Data raportu: 29.07.2013
TVN
[neutralnie]
Cena docelowa: 9,44 zł
Cena bieżąca: 11,43 zł
Rekomendujący: Goldman Sachs
Data raportu: 5.08.2013
PKN Orlen
[sprzedaj]
Cena docelowa: 37,5 zł
Cena bieżąca: 44,61 zł
Rekomendujący: DM BZ WBK
Data raportu: 2.08.2013
BZ WBK
[neutralnie]
Cena docelowa: 298,2 zł
Cena bieżąca: 324 zł
Rekomendujący: DM Millennium
Data raportu: 30.07.2013
Eurocash
[sprzedaj]
Cena docelowa: 49,5 zł
Cena bieżąca: 60,8 zł
Rekomendujący: DM IDMSA
Data raportu: 28.07.2013
notowania z 6 sierpnia
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
WIBOR 3-miesięczny
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Inflacja w Polsce w listopadzie wyniosła 4,7 proc. rok do roku – podał w piątek GUS. To oznacza rewizję w górę szybkiego szacunku sprzed dwóch tygodni (4,6 proc.). Ceny towarów wzrosły o 3,8 proc. rok do roku, a usług – o 7,2 proc.
Europejski Bank Centralny obciął swoją stopę depozytową (traktowaną obecnie jako główna) o 25 pb., do poziomu 3 proc. Było to zgodne z prognozami analityków.
Szwajcarski Bank Narodowy obniżył główną stopę procentową o 50 punktów bazowych, do 0,50 proc. To zaskakujący ruch – ekonomiści ankietowani przez Bloomberga w większości spodziewali się cięcia o 25 pb.
Polska gospodarka rośnie wolniej od oczekiwań. Inflacja, choć pójdzie w górę, nie jest postrzegana jako problem. Znacznie poważniejsze zagrożenia to m.in. sytuacja zewnętrzna. To główne wnioski z najnowszych badań Europejskiego Kongresu Finansowego.
– Prezes Glapiński złamał naszą dżentelmeńską umowę, abyśmy trzymali się marca 2025 r. jako początku dyskusji o obniżkach stóp procentowych. Nie wiem, dlaczego to zrobił – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” dr Ludwik Kotecki, członek RPP.
- Marzec 2025 r. powinien pozostać w mocy jako moment dyskusji o obniżkach stóp procentowych – mówi „Rzeczpospolitej” Ludwik Kotecki. To kolejny członek RPP, który ma inne stanowisko niż przedstawione przez prezesa Glapińskiego w zeszłym tygodniu.
Decyzje RPP są kolegialne, ale gdybym miał je podejmować jednoosobowo, to w trzecim kwartale 2025 r. rozpocząłbym dziewięciomiesięczny cykl obniżek i główna stopa NBP zatrzymałaby się w okolicach 3,5 proc. – mówi w wywiadzie prof. Ireneusz Dąbrowski, członek Rady Polityki Pieniężnej.
Swoimi niezgrabnymi decyzjami co do cen energii, za którymi dopatrzeć się można elementów gry politycznej, rząd umożliwił prezesowi NBP zgrabne włączenie się do zabawy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas