Z analizy przeprowadzonej przez firmę Invigo ( pośrednik oferujący kredyty hipoteczne w modelu direct, czyli przez Internet i telefon) wynika, że najniższą marżę promocyjną oferuje Bank Ochrony Środowiska (0,75 proc. ). Oferta jest skierowana do klientów, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 3 tys. zł, posiadają lub wykupią ubezpieczenie do konta, nabędą kartę kredytową oraz wykupią oferowane przez bank ubezpieczenie nieruchomości lub od utraty pracy. Taka oferta dotyczy kredytów wyższych niż na kwotę 150 tys. zł, a podana marża obowiązuje tylko w pierwszym roku kredytowania, bo w drugim roku wynosi już 1 proc., a w pozostałych latach 1,30 proc.
Alior Bank ma promocyjną marżę w wysokości 1,1 proc. dla kredytobiorców, którzy zdecydują się na zakupienie ubezpieczenia na życie dostępnego w ofercie banku. Klient w takim przypadku musi wykupić je na okres 5 lat (łączny koszt ubezpieczenia wynosi aż 9,60 proc. kwoty kredytu). Jednocześnie jednak zakup tej polisy zwalnia klientów z konieczności opłacania prowizji banku z tytułu udzielenia kredytu, a koszt ubezpieczenia może zostać doliczony do kwoty kredytu. Dla porównania w przypadku klientów, którzy nie skorzystają z wykupienia ubezpieczenia marża banku wyniesie 2,25 proc. Bank pobierze także prowizję w wysokości 2 proc.
Na trzecim miejscu w zestawieniu Invigo jest oferta BNP Paribas. Promocyjna marża (1,1 proc.) jest oferowana osobom, które posiadają lub otworzą konto w banku, zadeklarują miesięczne wpływy w kwocie nie niższej niż 1 proc. udzielonego kredytu, potwierdzą przelewanie całości wynagrodzenia (z umowy o pracę), będą dokonywać minimum 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu oraz wykupią ubezpieczenie na życie. Promocyjna marża jest oferowana na okres pierwszych pięciu lat trwania kredytu, a w kolejnych wzrośnie do poziomu 1,45 proc. W tym banku istnieje również możliwość wyboru oferty ze stałą marżą w całym okresie kredytowania w wysokości 1,39 proc.