Tuż po rozpoczęciu handlu jeszcze nic nie wskazywało, że sesja zakończy się znaczną przeceną akcji. Pierwsze transakcje zawierano powyżej poziomów zamknięcia z wtorku, dzięki czemu indeksy minimalnie zyskiwały na wartości. Handel miał spokojny przebieg i jedynie to właściwie nie zmieniło się do końca sesji.

Przez cały dzień papiery systematycznie taniały, obniżając wartości indeksów. Tuż przed zakończeniem notowań indeks największych spółek WIG20 tracił do zamknięcia z dnia poprzedniego 2 proc., WIG spadał o 3 proc., a sWIG80 nawet ponad 5 proc. Pierwszy ze wskaźników przełamał tym samym poziom wsparcia, jakim był dołek z 22 października (w okolicach 3730 pkt), co może oznaczać dalsze spadki. Spore były również obroty. W sumie na koniec dnia przekroczyły 2,1 mld zł.

Wśród największych spółek wzrosły jedynie notowania PGNiG, a cena papierów BZ WBK nie uległa zmianie. Bankowi z pewnością pomogła publikacja dobrych wyników za III kwartał. Dziś wyniki podadzą m.in. Agora, TVN i Polimex-Mostostal.

W najnowszym raporcie Millennium DM podtrzymał rekomendację “redukuj” dla akcji KGHM. Jeden walor miedziowego koncernu analitycy wyceniają obecnie na 103 zł, podczas gdy na wczorajszym zamknięciu za papier trzeba było zapłacić 125,20 zł.

Na giełdach Europy Zachodniej nie udało się utrzymać plusów z początków sesji. Wraz z drożejącą wspólną walutą zwiększyły się obawy o przyszłe wyniki eksporterów i to właśnie ich akcje najbardziej taniały. Na koniec dnia indeksy w Londynie, Frankfurcie i Paryżu notowały spadki.

Od ponad 1-proc. zniżek rozpoczęły się sesje w USA. Nastroje za oceanem popsuł przede wszystkim General Motors, który opublikował największą w historii stratę kwartalną. ?