Plus, Era, Orange
i
Play
złożyły dziś w
Urzędzie Komunikacji Elektronicznej
Aktualizacja: 31.03.2011 18:13 Publikacja: 31.03.2011 18:04
Plus, Era, Orange
i
Play
złożyły dziś w
Urzędzie Komunikacji Elektronicznej
wnioski, deklarując dodatkowe inwestycje w zamian za zaniechanie obniżek stawek MTR – poinformowała osoba zbliżona do UKE. Dzięki tym dokumentom Urząd będzie mógł formalnie zawrzeć z sieciami komórkowymi tzw. inwestycyjny pakt.
Jak wynika z naszych informacji operatorzy zadeklarowali łącznie, że zainwestują w miejscach pozbawionych infrastruktury komórkowej 337 mln zł. Za to 1 lipca UKE zredukuje MTR-y tylko kosmetycznie: z 16,77 gr za minutę obecnie do ok. 15 gr. W przypadku gdyby nie doszło do porozumienia UKE planowało obniżenie stawki MTR do 9,66 gr.
Operatorzy złożyli w UKE wnioski o wydanie decyzji regulacyjnej na podstawie wprowadzonego w ub.r. art.43a Prawa telekomunikacyjnego o szczegółowych warunkach regulacyjnych. Chociaż negocjacje w sprawie porozumienia toczyły się w szerokim gronie operatorów formalnie każdy z nich działa w relacjach z UKE samodzielnie.
Urząd ma 30 dni na przeprowadzenie konsultacji decyzji. Projekt wymaga jeszcze notyfikacji Komisji Europejskiej, ale według naszych nieoficjalnych UKE nieformalnie konsultował pomysł w Brukseli i otrzymał akceptację (nie jest to tożsame z formalna zgodą Komisji). Decyzje mogłyby obowiązywać od początku maja.
Operatorzy mają rozpocząć uruchamianie nadajników 2G w białych plamach jak najszybciej im się to uda, a najpóźniej w ciągu 18 mc od końca każdego półrocznego okresu rozliczeniowego (pierwszy skończy się w połowie tego roku). Tak długi okres przewidziano w związku z proceduralnymi trudnościami w lokalizacji urządzeń sieci radiowej. Po rozbudowie sieci 2G operatorzy zaczną uzupełniać zasięg sieci 3G, a potem inwestować w zwiększenie pojemności sieci.
wsp. Łukasz Dec
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Plus, Era, Orange
i
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
OSZCZĘDZANIE. Oprocentowanie nawet 8 proc. w skali roku, ale tylko po spełnieniu określonych warunków
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
– Polscy inwestorzy nie mają świadomości, że w detalicznych obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją mają fantastyczny instrument – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Organy skarbowe wymagają zgłaszania dochodów z obrotu kryptowalutami w zeznaniach rocznych podatników. Kryptowaluty są traktowane jako prawa majątkowe, podlegają więc takim samym zasadom opodatkowania jak inne zyski kapitałowe.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Prawo Komunikacji Elektronicznej to ustawa, która ma poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz zapewnić konsumentom lepszą ochronę. Nowe zasady wejdą w życie 10 listopada. Część osób mogła już otrzymać informacje w tej sprawie od swojego operatora. Co konkretnie ma się zmienić?
W świecie inwestycji poszukujesz nie tylko możliwości wzrostu kapitału, ale także partnera, który zrozumie Twoje cele i pomoże Ci osiągnąć sukces finansowy. Winners Investments o.c.p., a.s., twórca platformy Mooninvest, oferuje nie tylko dostęp do atrakcyjnych funduszy ETF, ale przede wszystkim solidną platformę inwestycyjną, opartą na doświadczeniu, wiedzy, zaufaniu i nowoczesnych rozwiązaniach automatyzacji. Dodatkowo, Mooninvest umożliwia pomnażanie oszczędności, dostarczając narzędzia i strategie, które maksymalizują zyski przy zachowaniu zrównoważonego poziomu ryzyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas