Komisja Europejska
ma zastrzeżenia do wartej 1,3 mld euro transakcji
Orange Austria
przez grupę
Hutchison Whampoa
Aktualizacja: 14.09.2012 15:10 Publikacja: 14.09.2012 15:10
Komisja Europejska
ma zastrzeżenia do wartej 1,3 mld euro transakcji
Orange Austria
przez grupę
Hutchison Whampoa
- informuje agencja
Reutera
.
Komisja ma się obawiać osłabienia konkurencji na austriackim rynku komórkowym w sytuacji wchłonięcia Orange przez sieć 3, co zredukowałoby liczbę działających operatorów do trzech - wynika z nieoficjalnych informacji. Nieoficjalnych, ponieważ sama KE nie zabiera głosu w tej sprawie.
Przecieki są prawdopodobnie wynikiem zakulisowych negocjacji, jakie z Hutchisonem prowadzi Komisja, która chce wytargować za akceptację transakcji różne ustępstwa. 3 już obiecało dopuścić do swojej sieci innych operatorów i według nieoficjalnych informacji podpisało w tej sprawie list intencyjny z austriackim UPC. Trudno dociec, czy Komisja oczekuje pogłębienia tej polityki przez 3, czy też jeszcze jakichś innych ustępstw.
Austriacki przypadek traktowany jest jako probierz polityki Komisji, której strategicznie nie podoba się wizja kurczenia konkurencji na europejskich rynkach komórkowych do trzech infrastrukturalnych podmiotów (czyli modelu, w jakim do 2007 r. działał polski rynek).
Z tego powodu fiaskiem zakończyła się próba przejęcia przez Vodafone konkurencyjnego Wind Hellas w Grecji. Polityka Komisji może również wpłynąć na ewentualną transakcję sprzedaży P4, operatora sieci Play, w Polsce.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach chcemy rozmawiać o jeszcze silniejszym partnerstwie po...
Właściwe techniki prowadzenia auta pozwalają zredukować zużycie paliwa nawet o 25%. Oprócz tego, co jest równie...
Dzięki dyrektywie Women on Boards już we wszystkich krajach zwiększy się różnorodność płci we władzach. Na tej z...
Dwa dni, 44 wystąpienia, panele i dyskusje oraz ponad 700 uczestników – tak wyglądał VII Krajowy Kongres Forów S...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Na tegorocznych rekordowych targach Agrotech wspólne stoisko „Wieści Rolniczych” i „Rzeczpospolitej” stało się o...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas