Anna Streżyńska
, była szefowa
Urzędu Komunikacji Elektronicznej
potwierdziła, że znajdzie się we władzach stowarzyszenia Republikanie, założonego przez byłego posła PiS
Przemysława Wiplera
Aktualizacja: 07.06.2013 09:46 Publikacja: 07.06.2013 09:46
Anna Streżyńska
, była szefowa
Urzędu Komunikacji Elektronicznej
potwierdziła, że znajdzie się we władzach stowarzyszenia Republikanie, założonego przez byłego posła PiS
Przemysława Wiplera
. Kilka dni temu informację o tym, że Anna Streżyńska będzie wiceprezesem Stowarzyszenia na Twitterze zamieścił Przemysław Wipler.
- Czuję misję zrobienia czegoś - tłumaczy swą decyzję była prezes UKE. - Obecnie wykonuję prywatną działalność gospodarczą i to też sprawia mi ogromną frajdę, bo jest pełne wyzwań, chyba nawet więcej jest wyzwań niż w urzędzie - powiedziała w programie TVN "Czarno na bialym". Przyznała, że Fundacja Republikańska, która ma wspierać stowarzyszenie, od dawna namawiała ją do współpracy. Najpierw jednak chciała się przyjrzeć "co taka organizacja sobą reprezentuje".
Przemysław Wipler interesuje się żywo problemami rynku telekomunikacyjnego. Był m.in. gościem i panelistą ostatniej konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Toruniu. Wyrażał opinie bliskie środowisku sieci kablowych i operatorów alternatywnych.
wsp.Łukasz Dec
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Anna Streżyńska
, była szefowa
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Dwóch członków sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa nie brało udziału w tajnej części przesłuchania byłego szefa ABW Piotra Pogonowskiego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Dlaczego nadal nie mają dostępu do materiałów ściśle tajnych?
Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posła Konfederacji Przemysława Wiplera.
- Obecnie rządzący są równie bezwzględni jak Zbigniew Ziobro - mówi o zatrzymaniu posła PiS Marcina Romanowskiego poseł Konfederacji Przemysław Wipler.
Lider Nowej Nadziei będzie nowym szefem klubu Konfederacji w miejsce Stanisława Tyszki – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Jednym z jego zastępców zostanie Przemysław Wipler.
Ipsos opublikował wyniki badania exit poll dotyczącego wyborów prezydenckich w Warszawie.
Prezydent Warszawy nie chce się przyznać, że będzie się ubiegał o urząd pierwszego obywatela Polski, ale jego koledzy mówią, że zamieni stołeczny ratusz na Pałac Prezydencki. Problem w tym, że nie ma jeszcze następców, a konkurenci rosną w siłę.
Choć debatę przed wyborami samorządowymi 2024 w Warszawie próbował zdominować Janusz Korwin-Mikke, częstując Rafała Trzaskowskiego świerszczem, bój o wielkomiejski elektorat toczyć się będzie między obecnym prezydentem a Magdaleną Biejat z Lewicy Razem.
Pierwsza debata wszystkich kandydatów na prezydenta stolicy pokazała wachlarz poglądów kandydatów, ale raczej nie wpłynie na decyzje warszawiaków. Zaskoczeniem było słabe wystąpienie kandydata PiS. Dobrze wypadli Magdalena Biejat i Przemysław Wipler.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas