Z kolei agencja informacyjna RIA, cytując Radę Bezpieczeństwa Narodowego Armenii podaje, że do incydentu granicznego doszło w niedzielę, a żołnierze z Azerbejdżanu, którzy wtargnęli na terytorium Armenii wrócili już na swoją stronę granicy.

Azerbejdżan jak dotąd nie skomentował tych doniesień.

Paszinian nie poinformował jaka była skala wtargnięcia azerskich wojsk na terytorium Armenii, ale poinformował Radę Bezpieczeństwa Narodowego, że w związku z incydentem zdymisjonował ministra obrony.

Czytaj więcej

Starcia z Azerbejdżanem. Nie żyje trzech żołnierzy z Armenii

Według informacji TASS Armenia poinformowała o incydencie Rosję i Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB), sojusz wojskowy, do którego należą m.in. Rosja i Armenia.

6,5 tys.

Tyle osób zginęło w walkach, jakie toczyły się w rejonie Górskiego Karabachu jesienią 2020 roku

Jesienią 2020 roku Armenia i Azerbejdżan stoczyły 44-dniowy konflikt o Górski Karabach, ormiańską enklawę na terytorium Azerbejdżanu. Konflikt skończył się zwycięstwem sił azerskich i odzyskaniem przez Azerbejdżan kontroli nad częścią terytorium Górskiego Karabachu. W walkach zginęło co najmniej 6,5 tysiąca osób.

Walki skończyły się rozejmem wynegocjowanym z udziałem Rosji. Moskwa skierowała w rejon konfliktu blisko 2 tys. żołnierzy sił pokojowych. Mimo zakończenia walk napięcie między Armenią a Azerbejdżanem utrzymuje się na wysokim poziomie.