Jan Pietrzak 10 listopada był komentatorem w programie „#Jedziemy” na antenie TVP Info. Tematem odcinka była polskość oraz esej Donalda Tuska opublikowany w miesięczniku „Znak” z 1987 roku, w którym padły słowa „polskość to nienormalność”.

Jak wskazują wirtualnemedia.pl, Tusk niedawno podczas spotkania tłumaczył, że był to cytat z Józefa Piłdudskiego, ale on sam od tamtego czasu nie zmienił poglądów.

Jan Pietrzak komentując słowa Tuska mówił o nim: „Od dawna piszę o Tusku wyłącznie źle (...) to jest produkt germanizacji i produkt rusyfikacji, o jest może w jednej dziesiątej Polak (…). To jest produkt naszych okupantów, którzy właśnie takich typków wychowali i oni założyli tutaj partię, która nie ma nic wspólnego z polskością (…). To jest po prostu potomek Bismarcka albo potomek Stalina z drugiej strony (...). Jest zaprzedanym sługą naszych sąsiadów”.

Wypowiedź Jana Pietrzaka możesz zobaczyć tutaj:

Wirtualne Media zapytały Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, czy otrzymała skargi na wypowiedź Pietrzaka.

- Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska przyznała, że wpłynęła jedna indywidualna skarga. Nie sprecyzowała, czego konkretnie dotyczyła - czytamy na portalu.

KRRiT powinna teraz wystąpić do nadawcy o wyjaśnienia i przekazanie nagrania, a następnie zająć stanowisko w sprawie.