Iwczenko mówił o stanie zdrowia byłej premier na antenie telewizji Ukraine 24. - Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszelkie odpowiednie środki, aby wentylować jej płuca, ale to nie jest respirator. To są inne odpowiednie urządzenia, które muszą być używane zgodnie z procedurami - powiedział deputowany.

O chorobie Tymoszenko media poinformowały 23 sierpnia. Później informację potwierdziła sekretarz prasowa byłej premier Marina Soroka, dodając, że stan polityk ocenia się jako poważny.

Nie wiadomo, gdzie i kiedy dokładnie zakaziła Tymoszenko. Nie wiadomo również, gdzie jest leczona. Koronawirusa potwierdzono również u członków rodziny Tymoszenko. Zakażeni są córka byłej premier Jewhenija oraz zięć Artur Czeczotkin, ale ich stan jest dobry, mają łagodne objawy.

We wtorek informację o ciężkim stanie Tymoszenko podał portal RBK-Ukraina, powołując się na „wiarygodne źródła”. Portal podkreślił, że temperatura u byłej premier Ukrainy nie spada poniżej 39 stopni Celsjusza.