Podczas uroczystej gali zbiorą pieniądze na pacjentów z niedosłuchem

Fundacja Profesora Skarżyńskiego „Słyszę" ogłasza Pierwszą Galę Charytatywną z okazji Światowego Dnia Słuchu.

Publikacja: 29.02.2024 12:10

prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński

prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński

Foto: PAP/ TYTUS ŻMIJEWSKI

Patronat Rzeczpospolitej

Fundacja Profesora Skarżyńskiego "Słyszę" organizuje Pierwszą Galę Charytatywną, która odbędzie się 3 marca 2024 roku w hotelu Park Kajetany. Wydarzenie poświęcone jest obchodom Światowego Dnia Słuchu i ma na celu zwrócenie uwagi na temat niedosłuchu oraz zebranie środków na wsparcie osób z tym schorzeniem.  

Wady słuchu to problem o globalnym zasięgu, dotykający miliony ludzi na świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, obecnie około 466 milionów osób żyje z niedosłuchem, a prognozy sugerują, że do 2050 roku liczba ta wzrośnie do ponad 900 milionów. Pogorszony słuch istotnie wpływa na jakość życia, ograniczając komunikację, edukację i możliwości zawodowe.  

Fundacja Profesora Skarżyńskiego "Słyszę" od lat działa na rzecz osób z niedosłuchem, oferując im wsparcie, edukację i dostęp do nowoczesnych technologii. W zeszłym roku zorganizowała liczne warsztaty, turnusy rehabilitacyjne i webinaria, wspierając ponad 100 podopiecznych i ich rodziny. Fundacja planuje stałe poszerzanie swojej działalności, aby pomóc jeszcze większej liczbie osób.  

Podczas Gali planowana jest aukcja

Gala Charytatywna Fundacji "Słyszę" zgromadzi znaczące osobistości z biznesu, kultury, sztuki, medycyny i ochrony zdrowia. W programie znajduje się część merytoryczna, prezentująca działania Fundacji, aukcja charytatywna, wręczenie Wyróżnień "Złoty Ślimak", a także koncerty takich wykonawców jak SARSA i Maciej Miecznikowski. Zwieńczeniem Gali będzie uroczysta kolacja.  

Wydarzenie jest okazją do przybliżenia postaci podopiecznej Fundacji, Joanny Białasz, która niedawno dołączyła do grona Changemakerów World Hearing Forum. Changemaker to osoba, której historia i zaangażowanie stanowią inspirację dla innych, motywując do podejmowania działań na rzecz opieki nad słuchem oraz poprawy życia osób z utratą słuchu.  

Podczas Gali odbędzie się również aukcja, w której licytowane będą dzieła sztuki wybitnych artystów, a dochód z aukcji zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji oraz rozwój programu „Usłysz Nas – Nie Wykluczaj". Program ten ma na celu zwiększenie wsparcia edukacyjnego i psychologicznego dla dzieci z niedosłuchem, ich rodzin oraz nauczycieli.  

W trakcie wydarzenia zostaną również wręczone wyróżnienia "Złote Ślimaki", symbolizujące wytrwały postęp w przełamywaniu barier komunikacyjnych i społecznych, w czterech kategoriach: Biznes i Korporacje, Społeczni Bohaterowie, Zdrowie i Opieka, Sztuka, Kultura, Kreacja.  

Więcej informacji o Fundacji oraz przedmiotach dostępnych na aukcji znajduje się na stronie https://fundacjaslysze.pl.  

Diagnostyka i terapie
Tabletka „dzień po” także od położnej. Izabela Leszczyna zapowiada zmiany
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Diagnostyka i terapie
Zaświeć się na niebiesko – jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Diagnostyka i terapie
Naukowcy: Metformina odchudza, bo organizm myśli, że ćwiczy
Diagnostyka i terapie
Tabletka „dzień po”: co po wecie prezydenta może zrobić ministra Leszczyna?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
zdrowie
Rośnie liczba niezaszczepionych dzieci. Pokazujemy, gdzie odmawia się szczepień