Szczepienia grupy pierwszej rozpoczną się 25 stycznia

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że grupa pierwsza zacznie być szczepiona 25 stycznia. Od tego dnia szczepionki będą podawane osobom starszym, pracownikom służb mundurowych, nauczycielom i pracownikom żłobków.

Aktualizacja: 05.01.2021 12:43 Publikacja: 05.01.2021 12:31

Szczepienia grupy pierwszej rozpoczną się 25 stycznia

Foto: AFP

Na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia szef KPRM poinformował, że Polska prowadzi bezpośrednie rozmowy z producentami szczepionek. Brana jest pod uwagę możliwość zamówienia dodatkowych dawek szczepionki.

Dworczyk ogłosił również, że we wtorek przekroczyliśmy w Polsce 100 tysięcy zaszczepionych osób. "Dziękujemy wszystkim szpitalom węzłowym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Narodowy Program Szczepień!" - napisał na Twitterze.

Czytaj także:

Szef KPRM ogłosił również datę rozpoczęcia szczepień osób z grupy pierwszej, w skład której wchodzą pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków.

Zaplanowany pierwszy termin szczepień to 25 stycznia. 

JAK SIĘ UMÓWIĆ NA SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19?

Każdy dostanie e-zaproszenie na szczepienie, które będzie ważne przez 60 dni. Będą one generowane automatycznie w systemie w transzach zgodnych z kolejnością szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. Rejestracji będzie można dokonać jej na jeden z trzech sposobów: przez infolinię (nr telefonu: 989 lub 22 62 62 989), u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl).

Po zarejestrowaniu się pacjent otrzyma e-skierowanie. Informacja, gdzie i kiedy trzeba się zgłosić na szczepienie przyjdzie SMS-em. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em. Nie będzie więc konieczności ponownej rejestracji na drugą dawkę szczepionki (ma być podana po 21 dniach).

Diagnostyka i terapie
Po 1 lipca do psychologa nadal bez skierowania
Diagnostyka i terapie
Anna Saładonis, pacjentka: Pomyślałam, że jestem następna
Materiał partnera
W jaki sposób badać oczy i powstrzymywać rozwój schorzeń
Diagnostyka i terapie
By wzrok był cały czas ostry
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Diagnostyka i terapie
Jest antidotum na toksynę muchomora sromotnikowego?
Diagnostyka i terapie
W Wielkiej Brytanii na świat przyszło dziecko, które ma troje rodziców