Na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia szef KPRM poinformował, że Polska prowadzi bezpośrednie rozmowy z producentami szczepionek. Brana jest pod uwagę możliwość zamówienia dodatkowych dawek szczepionki.

Dworczyk ogłosił również, że we wtorek przekroczyliśmy w Polsce 100 tysięcy zaszczepionych osób. "Dziękujemy wszystkim szpitalom węzłowym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Narodowy Program Szczepień!" - napisał na Twitterze.

Czytaj także:

Szef KPRM ogłosił również datę rozpoczęcia szczepień osób z grupy pierwszej, w skład której wchodzą pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków.

Zaplanowany pierwszy termin szczepień to 25 stycznia. 

JAK SIĘ UMÓWIĆ NA SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19?

Każdy dostanie e-zaproszenie na szczepienie, które będzie ważne przez 60 dni. Będą one generowane automatycznie w systemie w transzach zgodnych z kolejnością szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. Rejestracji będzie można dokonać jej na jeden z trzech sposobów: przez infolinię (nr telefonu: 989 lub 22 62 62 989), u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl).

Po zarejestrowaniu się pacjent otrzyma e-skierowanie. Informacja, gdzie i kiedy trzeba się zgłosić na szczepienie przyjdzie SMS-em. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em. Nie będzie więc konieczności ponownej rejestracji na drugą dawkę szczepionki (ma być podana po 21 dniach).