Reklama
Rozwiń
Reklama

Firmy nie czekały na ożywienie. Wzrosły inwestycje

Inwestycje w polskiej gospodarce wzrosły w I kwartale o 1,3 proc. rok do roku, choć ekonomiści powszechnie szacowali, że doszło do ich kolejnego załamania. Dzięki temu spadek szeroko rozumianej aktywności ekonomicznej był płytszy, niż można było oczekiwać.

Aktualizacja: 31.05.2021 11:20 Publikacja: 31.05.2021 11:02

Firmy nie czekały na ożywienie. Wzrosły inwestycje

Foto: Adobe Stock

Jak podał w poniedziałek GUS, produkt krajowy brutto Polski, główna miara aktywności w gospodarce, zmalał w I kwartale o 0,9 proc. rok do roku, po spadku o 2,7 proc. w IV kwartale. W połowie maja GUS wstępnie szacował, że spadek PKB wyniósł 1,2 proc. Zrewidowane dane są zbliżone do przeciętnych szacunków ekonomistów ankietowanych przez „Rzeczpospolitą”, które wskazywały na spadek PKB w I kwartale br. o 1 proc. rok do roku.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Dane gospodarcze
GUS potwierdził: inflacja w październiku spadła najniżej od ponad roku
Dane gospodarcze
Wielka Brytania ze słabym wzrostem PKB. Zaszkodził atak hakerski
Dane gospodarcze
Są nowe dane GUS o PKB Polski. Wzrost gospodarczy najwyższy od trzech lat
Dane gospodarcze
Agencja S&P utrzymała rating Polski oraz jego perspektywę
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Dane gospodarcze
Polska gospodarka „w sam raz”. NBP pokazuje optymistyczny scenariusz do 2027 r.
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama