Reklama
Rozwiń
Reklama

Niemcy w 2021 roku chcą się zadłużyć na 160 mld euro

Niemcy chcą mocniej ratować gospodarkę dotkniętą skutkami pandemii koronawirusa i planują zwiększyć w 2021 r. zadłużenie budżetu do co najmniej 160 mld euro - informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródła.

Aktualizacja: 23.11.2020 12:26 Publikacja: 23.11.2020 11:37

Niemcy w 2021 roku chcą się zadłużyć na 160 mld euro

Foto: AFP

ula

Około 39,5 mld euro ma być przeznaczonych na koronawirusową pomoc biznesowi, wynika z dokumentu, który powstał dla komisji budżetowej Bundestagu. Wynika z niego, że minister zdrowia Jens Spahn (CDU) otrzyma grant na zamówienie szczepionki w wysokości prawie 2,7 mld euro. Jak dowiedział się Reuters dodatkowe wydatki mają wynieść około 70 mld euro w porównaniu z projektem budżetu przedstawionym na koniec września. Wtedy też minister finansów Olaf Scholz zakładał zaciągnięcie zobowiązań w wysokości 96 miliardów euro.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Budżet i podatki
PiS chce dalej rozdawać pieniądze. Ekonomiści: kołdra już dziś jest za krótka
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Budżet i podatki
Tak Putin kupuje sobie sojuszników. Ogromne pieniądze dla „zaprzyjaźnionych” krajów
Budżet i podatki
Polska pod coraz większą presją fiskalną. GUS podał dane o deficycie i długu
Budżet i podatki
Deficyt budżetu przekroczył już 200 mld zł. Ministerstwo Finansów podało nowe dane
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Budżet i podatki
Ile Niemcy mają zasiłków? Ponad 500, właśnie policzyli. A budżet trzeszczy
Reklama
Reklama