Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 25.06.2020 12:36 Publikacja: 25.06.2020 12:36
Foto: tv.rp.pl
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Polsce estońskiego CIT-u. Na czym polega to rozwiązanie?
Tak długo, jak zyski pozostają w spółce, nie płaci ona CIT. Spółka zapłaci podatek dopiero, gdy wspólnicy wypłacą sobie osiągnięty w firmie zysk, żeby przeznaczyć je na cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. W ten sposób premiujemy pozostawianie środków w firmie, które można przeznaczyć na inwestycje.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wcześniej zagorzały zwolennik prezydentury Donalda Trumpa, a potem wielki krytyk jego sztandarowej ustawy o wyda...
Ukraina zwiększa wydatki na wojnę do rekordowej kwoty. Rząd w Kijowie przyjął projekt nowelizacji budżetu na 202...
Udział polskiego astronauty Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego w misji Axiom-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczn...
– W Ministerstwie Finansów pracujemy obecnie nad specjalnym podatkiem dotyczącym odsetek od rezerwy obowiązkowej...
Dziura w kasie państwa rośnie z miesiąca na miesiąc – wynika z danych Ministerstwa Finansów. Według planu z usta...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas