Reklama
Rozwiń

Spółki walczą o udział w projekcie Muru Trumpa

Ponad 200 firm przesłało swoje projekty „Muru Trumpa” mającego powstać na granicy USA z Meksykiem. Duże zainteresowanie konkursem na projekt sprawiło, że amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic przedłużył ostateczną datę składania projektów do 4 kwietnia.

Aktualizacja: 30.03.2017 13:07 Publikacja: 30.03.2017 12:36

Projekty muru granicznego muszą spełniać wyśrubowane warunki techniczne. Betonowa konstrukcja musi mieć co najmniej 30 stóp (9,14 m) wysokości, być wyposażona w zabezpieczenia uniemożliwiające wdrapywanie się na nią, musi być bardzo odporna na próby przebicia się przez nią, posiadać zabezpieczenia przed podkopami oraz jej kolor po stronie amerykańskiej musi być „estetycznie miły”. Po rundzie eliminacyjnej, grupa finalistów zostanie zaproszona do budowy prototypów muru o długości 30 stóp. Część ze zgłoszonych projektów jest bardzo niekonwencjonalna. Np. jeden przewiduje wykorzystanie kontenerów używanych w transporcie morskim do budowy muru, inny opiera się na koncepcji „inteligentnego muru”, czyli wykorzystania obserwacji satelitarnej i analizy zdjęć za pomocą algorytmów komputerowych do wykrywania podejrzanej działalności przy granicy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Budownictwo
Kto zbuduje terminal CPK w Baranowie? Warunki postępowania kością niezgody
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Budownictwo
Kryzys polityczny może zachwiać rządowym programem budowy dróg
Budownictwo
Kolej wybuduje biura i mieszkania warte miliardy
Budownictwo
GTC z gorszą oceną od agencji ratingowej
Budownictwo
Polimex Mostostal poprawia wyniki. 4 mld zł przychodów w 2025 r. i nowa strategia