Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.08.2018 20:27 Publikacja: 12.08.2018 21:00
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski
Od 18 sierpnia funkcję prezesa Netii, stacjonarnego operatora telekomunikacyjnego, który w 66 proc. należy obecnie do grupy Cyfrowy Polsat i Zygmunta Solorza, obejmie Andrzej Abramczuk. Prawnik, partner w kancelarii Chajec Don-Siemion Żyto, od siedmiu lat pracuje dla spółek założyciela Polsatu. Wcześniej (2001–2006) był dyrektorem departamentu prawnego w GTS Poland i Cel Polska, a następnie trzy lata pracował dla P4 (sieć Play). Do zarządu Netii wszedł w grudniu 2017 r.
W piątek, jeszcze jako członek zarządu ds. strategii i regulacji, nie wykluczył, że telekom zwiększy inwestycje w modernizację sieci. Nie podał, na jakim etapie jest realizacja planu ogłoszonego w 2016 r., zgodnie z którym Netia miała zainwestować 417 mln zł w rozbudowę sieci do standardu NGA (minimum 30 Mb/s) do 2020 r. – Projekt idzie trochę lepiej, niż zakładaliśmy – powiedział. – Podjęta w 2016 r. decyzja, aby w jak najszybszym tempie zmodernizować jak największą część sieci, była słuszna. Uważamy, że zrealizujemy projekt z sukcesem – dodał.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rosyjskie drony ostrzelały fabrykę grupy Barlinek w Winnicy w Ukrainie. „Zbrodnicza wojna Putina przybliża się d...
BM mBanku zmieniło rekomendacje dla giełdowych studiów. Zaleca sprzedaż akcji CD Projektu i 11 bit studios. A co...
Putin nie zamierza ulegać presji ze strony Trumpa. Polska może zyskać miliardy w sektorze kosmicznym, a amerykań...
Ponad połowa polskich firm obawia się wzrostu kosztów produkcji w wyniku wyższych ceł wprowadzonych przez USA. T...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Globalny rynek kosmiczny dynamicznie rośnie. To ogromna szansa dla ponad czterystu polskich podmiotów i całej go...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas