O polskiej drodze do nowoczesności, o sposobach, dzięki którym nasz kraj mógłby się stać centrum innowacji i przywództwa, o trudnym pogodzeniu rozwoju globalnej gospodarki z ochroną środowiska a także o cyfrowych innowacjach w finansach i startupach – o tych,a także innych, ważnych dla Polaków sprawach, będą dyskutować w tę sobotę w Londynie uczestnicy dziewiątego już LSE SU Polish Economic Forum. "Rzeczpospolita" jest partnerem medialnym tej dorocznej konferencji organizowanej przez Polish Business Society, stowarzyszenie zrzeszające polskich studentów London School of Economics.
Czas dialogu
- Nasza społeczność ma wielki potencjał. W żadnym innym miejscu dialog z młodym pokoleniem nie jest prowadzony na tak szeroką skalę, jak na Polish Economic Forum – podkreśla Michał Szczotka, współprzewodniczący Polish Business Society i student 2. roku na kierunku Matematyka, Statystyka i Biznes w LSE. I przypomina, że w Wielkiej Brytanii studiuje dzisiaj ponad 7 tys. Polaków.
- Na razie studiujemy, ale niedługo nasze pokolenie będzie musiało mierzyć się z wyzwaniami. Dlatego tak ważny jest dla nas dialog z obecnymi liderami i pokazanie im, że nasz głos ma znaczenie i jest konstruktywny – zaznacza Marisa Korpała, współprzewodnicząca Polish Business Society, studentka 2 roku Zarządzania na LSE.
Możliwość tego dialogu docenili polscy politycy i przedstawiciele biznesu, którzy chętnie przyjeżdżają na studencką konferencję w Londynie. Wśród tegorocznych panelistów będzie m.in. minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister finansów Tadeusz Kościński, ekonomista Banku Światowego w Pekinie Marcin Piątkowski, twórca Alior Banku Wojciech Sobieraj, menedżerowie znanych polskich spółek oraz funduszy private equity.
Jacek Poświata, partner zarządzający w firmie doradztwa strategicznego Bain & Company Poland/CEE, która już po raz trzeci, jest partnerem merytorycznym konferencji, jest pewien, że przy tym składzie panelistów zapowiadają się bardzo interesujące dyskusje.