Najwięcej podróżnych przybyło w sektorze połączeń niskokosztowych - 6,7 proc. Skorzystało z nich w styczniu 74,2 tys. podróżnych. Popularnością cieszą się także sieciowe połączenia międzynarodowe, z których najczęściej korzystają osoby zajmujące się biznesem. W styczniu było to ponad 21 tys. pasażerów, co przekłada się na 5,6 proc. wzrostu.
Według dyrektora ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosława Sztuckiego, mimo niewielkiego zmniejszenia liczby operacji na trasach międzynarodowych, rośnie liczba podróżnych latających w celach biznesowych. "Również na trasie do Warszawy zanotowaliśmy blisko trzyprocentową poprawę. Wiosną spodziewamy się kolejnych wzrostów" - dodał Sztucki.
Wówczas do obecnego rozkładu lotów z wrocławskiego lotniska dołączy pięć kolejnych kierunków: Bruksela, Mediolan, Paryż, Zurych i Berlin. Pierwsze cztery będą obsługiwane przez Eurolot, a do stolicy Niemiec będzie można polecieć z liniami Etihad Regional. Ponadto linie lotnicze Lufthansa wprowadzą na trasach do Frankfurtu i Monachium większe samoloty i zwiększą liczbę rejsów.