Dostęp do treści RP.PL za 19 zł miesięcznie!
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Czytaj treści od Rzeczpospolitej — najbardziej opiniotwórczego źródła.
Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Ostatnie państwa europejskie chcą się wyzbyć akcji operatorów telekomunikacyjnych.
Rząd Słowacji planuje publiczną ofertę 49 proc. akcji tamtejszego byłego monopolisty, Francja może zmniejszyć zaangażowanie w Orange, a Niemcy w Deutsche Telekom.
O tym, że Slovak Telekom po kilku latach analiz i negocjacji jest ostatecznie na sprzedaż, poinformowano w środę. Słowacki rząd liczy, że sprzeda pakiet akcji inwestorom giełdowym za ok. 1 mld euro. Plan zakłada, że dzięki temu zastrzykowi zmniejszy się deficyt budżetowy.
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Czytaj treści od Rzeczpospolitej — najbardziej opiniotwórczego źródła.
Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.