Derpienski złożyła pozew przeciw Danone. Żąda 50 mln zł za żartobliwą reklamę

Satyryczna reklama z Katarzyną Nosowską w roli głównej nie spodobała się Caroline Derpienski, która już dawno zapowiadała pozew z żądaniem 50 mln zł na cele charytatywne. Pozew trafił miał właśnie trafić do sądu.

Publikacja: 05.03.2024 18:47

Caroline Derpienski

Caroline Derpienski

Foto: FOTON/PAP

W lipcu 2023 roku w mediach społecznościowych Katarzyny Nosowskiej pojawiła się parodystyczna reklama jednego z produktów firmy Danone. Przystrojona w blond perukę Nosowska z mocnym makijażem i w czerwonej sukni opowiadała udając amerykański akcent dlaczego „opuściła” Polskę. Satyra ta nie spodobała się Caroline Derpienski, która uznała, że jest ona bezprawnym wykorzystaniem jej wizerunku i hejtem pod jej adresem. Zapowiedziała wtedy kroki prawne.

Czytaj więcej

Derpienski chce 50 mln zł od Danone za żart Nosowskiej. Jakie ma szanse?

- Naszym zdaniem reklama Danone, trafiająca także do osób nieletnich, daleko wykracza poza sferę dozwolonej satyry i konwencji żartu; narusza moje dobra osobiste, stanowi przejaw hejtu, mowy nienawiści i gaslightingu. Treść i forma reklamy w naszej ocenie wypełnia nadto przesłanki nieuczciwej konkurencji, jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego i i dobrymi obyczajami, a także ze zwyczajnym poczuciem przyzwoitości – pisała celebrytka.

Caroline Derpienski pozywa Danone

Kilka dni temu Caroline Derpienski (urodzona jako Karolina Maria Derpieńska) zamieściła na swoim instagramowym profilu zdjęcie sprzed Sądu Okręgowego w Warszawie, w którym pochwaliła się złożonym w sądzie pozwem o ochronę dóbr osobistych. Wśród pozwanych jest polska spółka koncernu Danone.

- I just did it! Tego jeszcze w Polsce nie było. Precedensowa sprawa o ochronę dóbr osobistych już w sądzie. Dolarsowe pozdrowienia dla tych którzy nie wierzyli że to zrobię – napisała na Instagramie celebrytka (pisownia oryginalna).

Modelka nie udzieliła informacji, kto jeszcze (lub jaki podmiot) został pozwany oprócz Danone. Na zdjęciach umieszczonych przez Derpienski wyraźnie widać pieczątkę potwierdzającą przyjęcie 28 lutego pozwu przez kancelarię sądu i kwotę opłaty sądowej, która w przypadku pozwu opiewającego na 50 mln zł wyniosła 200 600 zł.

Biznes
Grecja rozdaje pieniądze urlopowiczom, którzy stracili wakacje przez pożary
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes
Nowy pomysł Poczty Polskiej rozwścieczył pracowników. Myśleli, że to żart
Biznes
Sztuczna inteligencja sprzedaje samochody
Biznes
Polski rynek pracy nie tylko dla Polaków
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes
Rząd Węgier zachęca biznes do współpracy z Rosją