Rosyjskie wakacje za dziesiątki tysięcy dolarów

Najdroższa rezerwacja turystyczna zrobiona w rosyjskim biurze podróży opiewa na 24,5 mln rubli. To wakacje dla 6 osób. Ale ta kwota wydana na odpoczynek nie była wyjątkiem.

Publikacja: 10.01.2024 17:58

Najdroższa rezerwacja turystyczna zrobiona w rosyjskim biurze podróży opiewa na 24,5 mln rubl

Najdroższa rezerwacja turystyczna zrobiona w rosyjskim biurze podróży opiewa na 24,5 mln rubl

Foto: Adobe Stock

Najciekawsza oferta, to wyjazd na narty do Korei Północnej. I tam akurat jest niedrogo.

Wszystko, co najlepsze, w cenie

Te 24,5 mln rubli, czyli równowartość 272 tysięcy dolarów, pokryło 67-dniowy pobyt pięciu dorosłych osób i dziecka w pięciogwiazdkowym hotelu Maxx Royal Belek Golf Resort na południu Turcji. Rodzina korzystała tam z opcji all inclusive ultra, czyli „wszystko, co najlepsze, w cenie” – informuje Rosyjskie Stowarzyszenie Operatorów Turystycznych (ATOR). W cenie mieścił się także przelot czarterem.

Czytaj więcej

Dokąd boją się podróżować Rosjanie? Jeden kraj na czele

Cena wydaje się niebotyczna, ale wcale nie jest wyjątkowa na rynku rosyjskim. W czerwcu inna rosyjska rodzina, tym razem pięcioosobowa, spędziła dwa tygodnie na Malediwach, płacąc niewiele mniej, bo 22,4 mln rubli, czyli 248 tys. dol.

Rosjanie nie jeżdżą do Szwajcarii? Otóż, jeżdżą. ATOR potwierdził rezerwację z grudnia 2023: 8-dniowy wyjazd dla 4-osobowej rodziny do Crans Montana za 22,3 mln rubli, czyli równowartość 247 tys. dol.

Na Malediwach i w Ałtaju

Z danych stowarzyszenia wynika, że rezerwacje od 22 do ponad 55 tys. na osobę nie są niczym nadzwyczajnym, a bogaci Rosjanie wyjeżdżają najchętniej na Malediwy, do Turcji, Tajlandii, do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, zwłaszcza Wietnamu, ale również do ekskluzywnych ośrodków w Europie. Wszędzie tam są mile widziani, bo nie liczą się z pieniędzmi.

Czytaj więcej

Dla Rosjan w Turcji zrobiło się za drogo. To koniec dobrych wiadomości

Zresztą drogich ofert turystycznych nie brakuje także w samej Rosji. Najwyższa cena, jaką na krajowe wakacje zarejestrował ATOR, to 6,5 mln rubli (71,8 tys. dol.) dla 11 osób za 12-dniowy spływ jedną z syberyjskich rzek w sierpniu 2023 r. Ale drogo jest także w Soczi. 11 dni w dobrym hotelu dla 5 osób kosztuje 2,8 mln rubli, czyli 31 tys. dolarów. Goście mają tam do dyspozycji trzypoziomową willę, ogród oraz prywatny pokój wypoczynkowy. Drogo potrafi być także w górach Ałtaj – 10-dniowe wakacje dla 4-osoowej rodziny w grudniu 2023 r., to wydatek 2,7 mln rubli (30 tys. dol.).

Biznes
Firmy coraz więcej pieniędzy wydają na krajowy sport. Będzie rekord?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes
Poczta Polska dostanie wielki przelew z budżetu państwa
Biznes
Igor Klaja, prezes 4F: Budujemy polskiego Adidasa
Biznes
Ofensywa marketingowa Nike przed olimpiadą
Biznes
Potężne uderzenie w rosyjskie metale. Zabroniony import i handel na giełdach