Biała szata, którą księżniczka Leia nosiła w czwartej części „Gwiezdnych Wojen” – „Nowa nadziej” z 1977 roku, zostanie zlicytowana na aukcji w Los Angeles. Według firmy Propstore, która sprzedaje rekwizyty i kostiumy filmowe i telewizyjne oraz organizuje aukcję, suknia może zostać sprzedana nawet 2 miliony dolarów (ponad 8 mln złotych). Cena wywoławcza wynosi 500 tys. dolarów. Do tej pory, według Propstore, złożono ofertę w wysokości 750 000 dolarów (ponad 3 mln złotych).

Sukienka księżniczki Lei

Sukienka księżniczki Lei

materiały prasowe

Na trzydniowej aukcji 28-30 czerwca będą do kupienia nie tylko rekwizyty i kostiumy z „Gwiezdnych wojen”. Będzie można wylicytować m.in. także młotek używany przez Tima Robbinsa do ucieczki z więzienia w „Skazanych na Shawshank” oraz motocykl Batpod używany przez Christiana Bale'a w „Mrocznym rycerzu”.

Według Propstore to będzie jedna z największych aukcji pamiątek filmowych w historii. W sumie na sprzedaż jest ponad 1400 przedmiotów, w tym także hełm Star Lorda należący do Peter Quilla, strażnika galaktyki z pierwszej części serii (Strażników Galaktyki), z 2014 roku. Przedmiot jest wyceniany na 100 tys. – 200 tys. dolarów (400 tys. – 800 tys. złotych).

Na sprzedaż jest też płaszcz noszony przez Kate Winslett w „Titanicu” wyceniony na 100 tys. - 200 tys. dolarów; jeden z kostiumów Harrisona Forda z filmu „Blade Runner”, który może zostać sprzedany za 80 tys. - 160 tys. dolarów, a także scenariusz filmu „Człowiek z blizną” należący do Ala Pacino i z jego odręcznymi notatkami oraz tarcza używana przez Achillesa, granego przez Brada Pitta, w filmie „Troja” z 2002 roku.